21. kolejka 2. ligi: FK Prostějov - 1. SC Znojmo 5-1 (3-0)

W spotkaniu 21. kolejki czeskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 6 kwietnia, drużyna Prostejovu wysoko wygrała ze SC Znojmo 5-1 (3-0). Mecz na Stadionie 1. SK Prostějov w Prościejowie obejrzało 720 widzów.

21. kolejka Czechy - 2. liga
2019-04-06 16:30 | Stadion: Stadion 1. SK Prostějov | Widzów: 720 | Arbiter: J. Adamkova
S. Šmehyl 76'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka SC Znojmo wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W pierwszej minucie bramkę zdobył David Píchal. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Prostejovu , zdobywając kolejną bramkę. W piątej minucie po rozpoczęciu na listę strzelców wpisał się Karel Kroupa.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Davidowi Machalíkowi ze SC Znojmo. Była to 35. minuta pojedynku.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 41. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Martin Slaninka.

Drugą połowę drużyna SC Znojmo rozpoczęła w zmienionym składzie, za Davida Helíseka wszedł Dženis Beganović. W 54. minucie arbiter przyznał kartkę Drewowi Connerowi z zespołu gości.

W 55. minucie w jedenastce Prostejovu doszło do zmiany. Josef Pančochář wszedł za Davida Píchala. W 59. minucie za Tomasa Cihlara wszedł Alexander Kuffour. Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom Prostejov: Janowi Koudelce w 63. i Martinowi Susowi w 74. minucie.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie SC Znojmo doszło do zmiany. Jakub Teplý wszedł za Vana-Dave'a Harmona.

Bramkarz Prostejovu wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu aż osiem razy, ale nie zachował czystego konta. W 76. minucie gola pocieszenia strzelił Simon Smehyl.

Prawie natychmiast Karel Kroupa wywołał eksplozję radości wśród kibiców Prostejovu, zdobywając kolejną bramkę w 79. minucie meczu. W 81. minucie w zespole Prostejovu doszło do zmiany. Adam Ševčík wszedł za Karla Kroupę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Prostejovu w 83. minucie spotkania, gdy Adam Ševčík strzelił piątego gola. Na sześć minut przed zakończeniem starcia w drużynie Prostejovu doszło do zmiany. Dmytro Zhykol wszedł za Jana Koudelkę.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 5-1.

Tomas Cihlar
 41′ Martin Slaninka
Igor Ćuković
63′ Jan Koudelka
David Helísek
Milan Lutonský
Drew Conner54′
Jan Polak
David Machalík35′
74′ Martin Sus
Jan Mudra
Jan Vošahlík
Šimon Šmehyl  76′
 5′, 79′ Karel Kroupa
Van-Dave Harmon
 1′ David Píchal
Dominik Kunca

Jedenastka Prostejovu zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 13 celnych strzałów.

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.