21. kolejka 2. ligi: FC Vysočina Jihlava - FK Varnsdorf 3-1 (2-0)

5 kwietnia na Stadionie v Jiráskově ulici odbył się pojedynek 21. kolejki czeskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Vysocinej Jihlavy i Varnsdorfu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Vysocinej Jihlavy 3-1. Na stadionie zasiadło 1 187 widzów.

21. kolejka Czechy - 2. liga
2019-04-05 18:00 | Stadion: Stadion v Jiráskově ulici | Widzów: 1187 | Arbiter: T. Klíma
B. Dordič 54'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Varnsdorfu wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 26. a 37. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Varnsdorfu i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Vysocinej Jihlavy w 38. minucie spotkania, gdy Petr Breda strzelił pierwszego gola. W 44. minucie arbiter ukarał kartką Kristiana Zbrožeka, piłkarza gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Vysocinej Jihlavy w 44. minucie spotkania, gdy Lukáš Vaculík zdobył z karnego drugą bramkę.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Bojan Dordič.

W 56. minucie Adam Ondráček został zmieniony przez Jakuba Baraca. W 61. minucie w drużynie Varnsdorfu doszło do zmiany. Patrik Schön wszedł za Ondřeja Kocourka.

Jedenastka Varnsdorfu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W tej samej minucie wynik ustalił Pavel Šulc.

W 64. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ondřeja Bláhę z Varnsdorfu, a w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu Jiříego Klímę z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Radek Porcal
 38′ Petr Breda
Bojan Dordič  54′
26′ Mohamed Tijani
Petr Kodeš37′
 61′ Pavel Šulc
Matěj Kubista
 44′ (k.) Lukáš Vaculík
Adam Ondráček
Lukáš Zoubele
Pavlo Rudnytskyy
Stanislav Klobása
Ondřej Kocourek35′

Jedenastka Vysocinej Jihlavy była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter w pierwszej połowie pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Varnsdorfu, natomiast w drugiej jedną. Piłkarze gospodarzy dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.