1. FK Pribram - Slovan Liberec 0-2 (0-0). Liga czeska - 22. kolejka 1. ligi czeskiej

6 marca na Stadionie Na Litavce w Przybramiu odbyło się spotkanie 22. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami FK Pribram i Slovanu Liberec. Mecz zakończył się zwycięstwem Slovanu Liberec 2-0.

M. Sadílek 62'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 37 starć jedenastka Slovanu Liberec wygrała 21 razy i zanotowała siedem porażek oraz dziewięć remisów.

Od pierwszych minut drużyna Slovanu Liberec zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu FK Pribram była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Michal Sadílek z jedenastki gości. Była to 36. minuta pojedynku.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom FK Pribram: Martinowi Novemu w 46. i Milanowi Lalkovičowi w 56. minucie. W tej samej minucie Jhon Mosquera został zastąpiony przez Martina Koscelníka.

Bramkarz FK Pribram wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu pięć razy, ale nie zachował czystego konta. W 61. minucie Jakub Pešek dał prowadzenie swojej drużynie. Przy strzeleniu gola pomagał Youssouf Mara.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Slovanu Liberec w 62. minucie spotkania, gdy Michal Sadílek zdobył drugą bramkę. Asystę zaliczył Jakub Pešek.

Trener FK Pribram wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Stanislava Vávrę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Filip Zorvan. W 67. minucie boisko opuścili zawodnicy FK Pribram: Mihailo Cmiljanović, Jiří Januška, a na ich miejsce weszli Emmanuel Antwi, Jan Rezek. Chwilę później trener Slovanu Liberec postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Imad Rondić, a murawę opuścił Ondřej Karafiát.

W 84. minucie Michael Rabušic został zmieniony przez Jakuba Nečasa, a za Jakuba Pešeka wszedł na boisko Marios Pourzitidis, co miało wzmocnić jedenastkę Slovanu Liberec. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Karla Soldáta na Tomáša Pilíka. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Milan Knobloch
46′ Martin Nový
Michal Fukala
87′ Karel Soldát
Jakub Jugas
Jaroslav Tregler
Matěj Chaluš
67′ Emmanuel Antwi
Jan Mikula
Juan Olivier Simo Kingue
Michal Sadílek  62′ 36′
67′ Filip Zorvan
Jakub Pešek  61′ 84′
56′ Milan Lalkovič
Ondřej Karafiát68′
Jiří Mezera
Youssouf Kamso Mara
67′ Jan Rezek
Jhon Edison Mosquera Rebolledo56′
Radek Voltr
Michael Rabušic84′
Ondřej Kočí
Filip Nguyen
67′ Mihailo Cmiljanović
Martin Koscelník56′
Jan Kvída
Marios Pourzitidis84′
Václav Svoboda
Michal Faško
67′ Jiří Januška
Jakub Nečas84′
87′ Tomáš Pilík
Jan Šulc
67′ Stanislav Vávra
Imad Rondić68′

Piłkarze FK Pribram obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.