1. FC Slovácko - SFC Opava 3-1 (3-1). Liga czeska - 9. kolejka 1. ligi czeskiej

W spotkaniu 9. kolejki 1. ligi czeskiej, które rozegrane zostało 28 listopada, jedenastka FC Slovácko zwyciężyła z SFC Opava 3-1 (3-1). Starcie odbyło się na Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty w Uherském Grodziszczu. Na boisku mogliśmy zobaczyć Nataniela Wybrańca występującego w SFC Opava.

9. kolejka Czechy - 1. liga czeska
2020-11-28 16:00 | Stadion: Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty | Arbiter: Emanuel Marek
L. Holík 29'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół FC Slovácko wygrał aż trzy razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Slovácko w 14. minucie spotkania, gdy Stanislav Hofmann strzelił pierwszego gola.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół FC Slovácko, zdobywając kolejną bramkę. W 24. minucie wynik na 2-0 podwyższył Lukáš Sadílek. Sytuację bramkową stworzył Marek Havlík.

Prawie natychmiast Milan Petrżela wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Slovácko, strzelając kolejnego gola w 27. minucie pojedynku. Asystę przy bramce zaliczył Patrik Hellebrand.

Zawodnicy SFC Opava szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Lukáš Holík.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka SFC Opava wyszła w zmienionym składzie, za Matěja Hrabinę wszedł Adam Ščudla. W 66. minucie za Patrika Hellebranda wszedł Jan Navrátil.

Między 67. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy FC Slovácko: Jan Kliment, Milan Petrżela, Patrik Šimko, Lukáš Sadílek, na ich miejsce weszli: Rigino Cicilia, Václav Jurečka, Jan Kalabiška, Filip Kubala. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jiříego Texla, Lukáša Holíka zajęli: Václav Juřena, Tomas Rataj. W 85. minucie sędzia przyznał kartkę Jossowi Didibie z zespołu gości. W drugiej połowie nie padły bramki.

Vilém Fendrich
89′ Patrik Šimko
Joss Didiba Moudoumbou85′
 14′ Stanislav Hofmann
Pavel Zavadil
 27′ 72′ Milan Petrżela
Karol Mondek
 24′ 90′ Lukáš Sadílek
Christ Junior Tiéhi
Vlastimil Daníček
Jiří Texl67′
66′ Patrik Hellebrand
Bojan Đorđić
71′ Jan Kliment
Lukáš Holík  29′ 67′
Vít Nemrava
Vojtěch Šrom
72′ Václav Jurečka
Filip Jelinek
89′ Jan Kalabiška
Jan Řezníček
Michal Kohút
Adam Ščudla46′
66′ Jan Navrátil
Nataniel Wybraniec
71′ Rigino Cicilia
Václav Juřena67′
90′ Filip Kubala
Tomáš Rataj67′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom SFC Opava pokazał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka SFC Opava w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.