1. FC Slovácko - FK Teplice 2-0 (1-0). Liga czeska - 19. kolejka 1. ligi czeskiej

W spotkaniu 19. kolejki 1. ligi czeskiej, które rozegrane zostało 12 lutego, zespół FC Slovácko wygrał z Teplicem 2-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty w Uherském Grodziszczu.

19. kolejka Czechy - 1. liga czeska
2021-02-12 18:00 | Stadion: Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty | Arbiter: Jan Machálek
1. FC Slovácko
FK Teplice
2
0
J. Kalabiška 4'
V. Jurečka 89'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 29 starć zespół Teplica wygrał 11 razy i zanotował pięć porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W czwartej minucie Jan Kalabiška dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy strzeleniu gola pomagał Jan Kliment.

W 43. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jakuba Maresza z Teplica, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Petra Reinberka z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Slovácko.

Trener FC Slovácko postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Václav Jurečka, a murawę opuścił Filip Kubala. Václav Jurečka bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jedną bramkę. Był to jego trzeci gol w tegorocznych rozgrywkach. W 52. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Václavowi Jurečce z zespołu gospodarzy.

W 60. minucie Robert Jukl zastąpił Tomáša Kučerę. W 69. minucie żółtą kartkę dostał Tomáš Kučera, zawodnik gości. Chwilę później trener Teplica postanowił wzmocnić linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Pavela Moulisa. Na boisko wszedł David Černý, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Między 71. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy FC Slovácko: Milan Petrżela, Lukáš Sadílek, Jan Kliment, na ich miejsce weszli: Michal Kohút, Patrik Šimko, Rigino Cicilia. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jakuba Maresza, Jana Fortelnego zajęli: Martin Macej, Matěj Radosta. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku sędzia wyrzucił z boiska Rubena Droehnle'a z Teplica.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Slovácko w 89. minucie spotkania, gdy Václav Jurečka zdobył drugą bramkę. W 90. minucie w drużynie FC Slovácko doszło do zmiany. Josef Divíšek wszedł za Jana Navrátila.

W doliczonej drugiej minucie spotkania arbiter przyznał żółtą kartkę Michalowi Kohútowi z FC Slovácko. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Jan Čtvrtečka
45′ Petr Reinberk
Tomáš Vondrášek
Michal Kadlec
David Heidenreich
Stanislav Hofmann
Ondrej Mazuch
 4′ Jan Kalabiška
Ruben Droehnle87′
Marek Havlík
Jan Fortelný77′
74′ Milan Petrżela
Robert Jukl60′
90′ Jan Navrátil
Pavel Moulis71′
83′ Lukáš Sadílek
Patrik Žitný
46′ Filip Kubala
Daniel Trubač
83′ Jan Kliment
Jakub Maresz43′ 71′
Pavol Bajza
Tomasz Grigar
90′ Josef Divíšek
Šimon Gabriel
83′ Patrik Šimko
David Černý71′
46′  89′ 52′ Václav Jurečka
Alois Hyčka
74′ 90′ Michal Kohút
Tomáš Kučera60′ 69′
Jakub Rezek
Matěj Radosta77′
83′ Rigino Cicilia
Martin Macej71′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom FC Slovácko w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Teplica w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.