1. FC Slovácko - FK Mladá Boleslav 0-1 (0-1). Liga czeska - 30. kolejka 1. ligi czeskiej

1 maja na Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty w Uherském Grodziszczu odbył się pojedynek 30. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami FC Slovácko i FK Mlada Boleslav. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FK Mlada Boleslav 1-0. Mecz obejrzało 705 widzów.

30. kolejka Czechy - 1. liga czeska
2021-05-01 17:00 | Stadion: Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty | Widzów: 705 | Arbiter: Pavel Franek
1. FC Slovácko
FK Mladá Boleslav
0
1
V. Drchal 23'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 29 razy. Zespół FK Mlada Boleslav wygrał aż 14 razy, zremisował dziewięć, a przegrał tylko sześć.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Na murawie, jak to często zdarzało się FC Slovácko w tym sezonie, pojawił się Josef Divíšek, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 21. minucie Petra Reinberka. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

Jedynego gola meczu strzelił Václav Drchal dla zespołu FK Mlada Boleslav. Bramka padła w tej samej minucie. Bramka padła po podaniu Marka Matejovskiego.

Między 34. a 42. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FC Slovácko oraz dwie drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FK Mlada Boleslav.

Drugą połowę drużyna FC Slovácko rozpoczęła w zmienionym składzie, za Patrika Šimkę wszedł Michal Tomič. W 49. minucie Marek Matejovsky został zastąpiony przez Lukáša Budínskiego.

W 62. minucie boisko opuścili zawodnicy FC Slovácko: Rigino Cicilia, Jan Navrátil, a na ich miejsce weszli Václav Jurečka, Milan Petrżela. W 64. minucie arbiter pokazał kartkę Václavowi Drchalowi, piłkarzowi FK Mlada Boleslav. Chwilę później trener FK Mlada Boleslav postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Václava Drchala. Na boisko wszedł Jiří Klíma, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Między 70. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 82. minucie Lukáš Sadílek został zmieniony przez Michala Kohúta, co miało wzmocnić zespół FC Slovácko. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tomáša Ladrę na Jiriego Skalaka. W drugiej połowie nie padły bramki.

Jan Šeda
21′ Petr Reinberk
Radim Řezník
Stanislav Hofmann
Jakub Klíma
Michal Kadlec
David Šimek70′
46′ Patrik Šimko
Samuel Dancák
Vlastimil Daníček
David Douděra
62′ Milan Petrżela
Marek Matejovsky41′ 49′
62′ Václav Jurečka
Jaromír Zmrhal
42′ Marek Havlík
Tomáš Ladra34′ 83′
82′ Lukáš Sadílek
Václav Drchal  23′ 64′ 65′
Jan Kliment
Michal Škoda
Vít Nemrava
Petr Mikulec
21′ 38′ Josef Divíšek
Aleksey Tataev
46′ Michal Tomič
Lukáš Budínský49′
82′ 88′ Michal Kohút
Jakub Fulnek
Daniel Mareček
Tomáš Malínský
62′ Jan Navrátil
Jiri Skalak83′
62′ 84′ Rigino Cicilia
Jiří Klíma65′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, w drugiej także dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, w drugiej również dwie.

Jedenastka FC Slovácko wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.