1. FC Slovácko - FC Hradec Kralove 1-0 (0-0). Liga - 2. kolejka

7 sierpnia na Mestsky fotbalovy stadion Miroslava Valenty w Uherském Grodziszczu odbyło się starcie 2. kolejki FORTUNAy pomiędzy drużynami 1. FC Slovácko i Hradca Kralove. Mecz zakończył się zwycięstwem 1. FC Slovácko 1-0.

7 sierpnia  na Mestsky fotbalovy stadion Miroslava Valenty w Uherském Grodziszczu odbyło się starcie  2. kolejki  FORTUNAy pomiędzy drużynami 1. FC Slovácko  i Hradca Kralove. Mecz zakończył się zwycięstwem 1. FC Slovácko 1-0.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć pojedynków drużyna Hradca Kralove wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Jeden mecz zakończył się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 25. a 42. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Hradca Kralove i jedną drużynie przeciwnej.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Adam Gabriel, osłabiając zespół Hradca Kralove. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 42. minucie.

Jedynego gola meczu strzelił Vlastimil Daníček dla drużyny 1. FC Slovácko. Bramka padła w tej samej minucie. W 64. minucie Michal Kohut został zmieniony przez Merchasa Doskiego.

Między 64. a 74. minutą, boisko opuścili zawodnicy 1. FC Slovácko: Daniel Holzer, Michal Tomič, Libor Kozak, na ich miejsce weszli: Milan Petržela, Vlasiy Sinyavskiy, Jan Kalabiska. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Petra Kodesa, Adama Vlkanovy zajęli: Jakub Rada, Filip Novotny. Między 69. a 80. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Hradca Kralove i jedną drużynie przeciwnej. Trener Hradca Kralove postanowił zagrać agresywniej. W 89. minucie zmienił obrońcę Stepana Harazima i na pole gry wprowadził napastnika Pavela Dvořáka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie w zespole 1. FC Slovácko doszło do zmiany. Michal Kadlec wszedł za Stanislava Hofmanna. W 90. minucie żółtą kartkę dostał Merchas Doski z drużyny 1. FC Slovácko.

Zespół 1. FC Slovácko zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 10 celnych strzałów.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Hradca Kralove otrzymali w meczu cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Zespół 1. FC Slovácko w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna Hradca Kralove w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.