1. FC Slovácko - Bohemians 1905 Praga 1-1 (1-1). Liga czeska - 32. kolejka 1. ligi czeskiej

W pojedynku 32. kolejki 1. ligi czeskiej, który rozegrany został 15 maja, drużyna FC Slovácko zremisowała z Bohemiansem Praga 1-1 (1-1). Mecz na Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty w Uherském Grodziszczu obejrzało 760 widzów.

32. kolejka Czechy - 1. liga czeska
2021-05-15 19:30 | Stadion: Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty | Widzów: 760 | Arbiter: Zbynek Proske
1. FC Slovácko
Bohemians 1905 Praga
1
1
M. Havlík 10'
V. Levin 25'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 24 mecze jedenastka FC Slovácko wygrała dziewięć razy i zanotowała osiem porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze FC Slovácko otworzyli wynik. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Marek Havlík.

Zawodnicy gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 25. minucie Vladislav Levin wyrównał wynik meczu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener FC Slovácko wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Václava Jurečkę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie sześć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Jan Navrátil. W 73. minucie Daniel Mareček został zmieniony przez Patrika Šimkę.

W 78. minucie w zespole Bohemiansu Praga doszło do zmiany. Pavel Osmančík wszedł za Davida Puškáča. Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku sędzia pokazał kartkę Lukášowi Sadílekowi z drużyny gospodarzy. Chwilę później trener Bohemiansu Praga postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 83. minucie zastąpił zmęczonego Petra Hronka. Na boisko wszedł Vojtěch Novák, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 85. minucie arbiter ukarał kartką Hugona Bačkovskiego, piłkarza gości. W drugiej połowie nie padły bramki.

Daniel Krch
 10′ Marek Havlík
Jan Vondra90′
Vlastimil Daníček
Daniel Köstl
77′ Milan Petrżela
Vladislav Levin  25′
73′ Jan Navrátil
Roman Květ90′
73′ Daniel Mareček
Petr Hronek83′
81′ Lukáš Sadílek
David Puškáč78′
73′ Rigino Cicilia
Matěj Pulkrab83′
Vít Nemrava
Patrik Le Giang
Josef Divíšek
Adam Kadlec
73′ Patrik Šimko
Daniel Kosek90′
73′ Václav Jurečka
Vojtěch Novák83′
77′ Michal Kohút
Kamil Vacek90′
73′ Jan Kliment
Ibrahim Div-Keïta83′
Filip Kubala
Pavel Osmančík78′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedenastka FC Slovácko w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.