1. FC Brno - Viktoria Pilzno 0-1 (0-0). Liga czeska - 21. kolejka 1. ligi czeskiej

27 lutego na Městský fotbalový stadion Srbská odbyło się starcie 21. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami FC Brno i Viktorii Pilzno. Mecz zakończył się zwycięstwem Viktorii Pilzno 1-0.

21. kolejka Czechy - 1. liga czeska
2021-02-27 18:30 | Stadion: Městský fotbalový stadion Srbská | Arbiter: Pavel Orel
1. FC Brno
Viktoria Pilzno
0
1
J. Beauguel 68'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 39 razy. Drużyna Viktorii Pilzno wygrała aż 21 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko 10.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Aleš Čermák z Viktorii Pilzno. Była to 41. minuta spotkania.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu kartkę dostał Timotej Záhumenský, piłkarz FC Brno. W 60. minucie Joel Kayamba został zastąpiony przez Adriela Ba.

W 63. minucie w drużynie FC Brno doszło do zmiany. Peter Štepanovský wszedł za Ondřeja Pachlopníka.

Jedyną bramkę meczu zdobył Jean-David Beauguel dla jedenastki Viktorii Pilzno. Bramka padła w tej samej minucie. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Filip Kaša.

Po chwili trener FC Brno postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Daniel Fila, a murawę opuścił Timotej Záhumenský. Chwilę później trener Viktorii Pilzno postanowił wzmocnić linię napadu i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Jeana-Davida Beauguela. Na boisko wszedł Zdenek Ondraszek, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Od 89 minuty boisko opuścili zawodnicy FC Brno: Jakub Přichystal, Jan Moravec, Jan Hladík, na ich miejsce weszli: Šimon Šumbera, Lukáš Endl, Jiří Texl. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Pavela Šulca, Šimona Falty zajęli: Miroslav Kaczer, Ondřej Mihálik.

Jindřich Staněk
89′ Jan Moravec
Milan Havel
Jakub Šural
Filip Kaša
Jan Hlavica
Jakub Brabec
47′ 77′ Timotej Záhumenský
David Limbersky
Damián Bariš
Aleš Čermák41′
89′ Jakub Přichystal
Pavel Šulc90′
63′ Ondřej Pachlopník
Pavel Bucha
Jan Sedlák
Joel Ngandu Kayamba60′
Antonín Růsek
Jean-David Beauguel  68′ 78′
89′ Jan Hladík
Šimon Falta90′
Vojtěch Marek
Alesz Hruszka
89′ Lukáš Endl
Václav Míka
David Jambor
Adriel D'Avila Ba Loua60′
63′ Peter Štepanovský
Miroslav Kaczer90′
89′ Šimon Šumbera
Ondřej Mihálik90′
89′ Jiří Texl
Lukáš Matějka
77′ Daniel Fila
Zdenek Ondraszek78′

Zespół Viktorii Pilzno był w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyna FC Brno w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.