1. FC Brno - Slovan Liberec 0-3 (0-2). Liga czeska - 16. kolejka 1. ligi czeskiej

22 stycznia na Městský fotbalový stadion Srbská odbył się pojedynek 16. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami FC Brno i Slovanu Liberec. Mecz zakończył się zwycięstwem Slovanu Liberec 3-0.

16. kolejka Czechy - 1. liga czeska
2021-01-22 18:00 | Stadion: Městský fotbalový stadion Srbská | Arbiter: Emanuel Marek
J. Pešek 76'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 46 starć jedenastka Slovanu Liberec wygrała 20 razy i zanotowała 13 porażek oraz 13 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Timotej Záhumenský z FC Brno. Była to 18. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Slovanu Liberec w 25. minucie spotkania, gdy Jhon Mosquera zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Ondřej Karafiát.

Jedenastka FC Brno ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W 34. minucie wynik na 0-2 podwyższył Michael Rabušic. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener FC Brno postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Marek Vintr, a murawę opuścił Daniel Fila. Drugą połowę zespół FC Brno rozpoczął w zmienionym składzie, za Timoteja Záhumenskiego, Jana Moraveca weszli Šimon Šumbera, Damián Bariš.

W 58. minucie Michael Rabušic zastąpił Imada Rondicia. W 64. minucie arbiter pokazał kartkę Jakubowi Šuralowi, piłkarzowi FC Brno.

Trzeba było trochę poczekać, aby Jakub Pešek wywołał eksplozję radości wśród kibiców Slovanu Liberec, zdobywając kolejną bramkę w 76. minucie meczu. Asystę zaliczył Imad Rondić.

Na murawie, jak to często zdarzało się Slovanowi Liberec w tym sezonie, pojawił się Michal Fukala, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 78. minucie Jakuba Pešeka. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W 83. minucie sędzia przyznał kartkę Markowi Vintrowi z jedenastki gospodarzy. W 84. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Kristian Michal, Youssouf Mara, Michal Faško, a na ich miejsce weszli Michal Sadílek, Marios Pourzitidis, Jhon Mosquera.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-3.

Milan Knobloch
46′ Jan Moravec
Martin Koscelník
Pavel Dreksa
Matěj Chaluš
Luděk Pernica
Jakub Jugas
64′ Jakub Šural
Jan Mikula
66′ Ondřej Pachlopník
Ondřej Karafiát
Ondřej Vaněk
Jhon Edison Mosquera Rebolledo  25′ 84′
76′ Jiří Texl
Marios Pourzitidis84′
18′ 46′ Timotej Záhumenský
Jakub Pešek  76′ 78′
46′ Daniel Fila
Michal Fukala78′
46′ Damián Bariš
Mohamed Tijani
76′ Jan Sedlák
Michal Faško84′
66′ Peter Štepanovský
Youssouf Kamso Mara84′
46′ Šimon Šumbera
Kristian Michal84′
46′ 83′ Marek Vintr
Imad Rondić58′

Arbiter nie ukarał zawodników Slovanu Liberec żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.