1. FC Brno - FK Pardubice 1-2 (0-1). Liga czeska - 27. kolejka 1. ligi czeskiej

18 kwietnia na Městský fotbalový stadion Srbská odbył się mecz 27. kolejki 1. ligi czeskiej pomiędzy drużynami FC Brno i Pardubic. Starcie zakończyło się zwycięstwem Pardubic 2-1.

Ewerton 71'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Pardubic.

Już w pierwszych minutach drużyna FC Brno próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Na murawie, jak to często zdarzało się Pardubicom w tym sezonie, pojawił się Jiří Sláma, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 31. minucie Lukáša Pfeifera. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Pod koniec pierwszej połowy zawodnicy Pardubic nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 42. minucie bramkę zdobył Martin Toml. Sytuację bramkową stworzył Cadu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Pardubic.

Drugą połowę jedenastka FC Brno rozpoczęła w zmienionym składzie, za Adriána Čermáka wszedł Antonín Růsek. Kibice FC Brno nie mogli już doczekać się wprowadzenia Adama Fouska. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Jan Hladík. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującego gola.

Na drugą połowę jedenastka FC Brno wyszła w zmienionym składzie, za Petera Štepanovskiego wszedł Jakub Přichystal. W 60. minucie Damián Bariš został zmieniony przez Jana Sedláka. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w zespole Pardubic doszło do zmiany. David Huf wszedł za Pavela Černego.

Wysiłki podejmowane przez drużynę FC Brno w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 69. minucie Jakub Přichystal wyrównał wynik meczu. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Adam Fousek.

Niedługo po stracie bramki drużyna Pardubic ponownie trafiła do bramki rywala. W 71. minucie wynik ustalił Ewerton. Asystę przy golu zaliczył Emil Tischler.

W 74. minucie Jan Moravec został zmieniony przez Pavela Dreksę, co miało wzmocnić zespół FC Brno. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cadu na Martina Šejvla w 85. minucie. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Jiří Letáček
60′ Damián Bariš
Carlos Eduardo Lopes Cruz85′
Jan Hlavica
Filip Čihák
Luděk Pernica
Martin Toml  42′
74′ Jan Moravec
Tomáš Čelůstka
Ondřej Pachlopník
Lukáš Pfeifer31′
46′ Peter Štepanovský
Tomáš Solil
46′ Jan Hladík
Ewerton Paixão da Silva  71′
Jiří Texl
Emil Tischler
46′ Adrián Čermák
Jan Jeřábek
Daniel Fila
Pavel Černý62′
Jiří Floder
Štěpán Hrnčíř
74′ Pavel Dreksa
Jiří Sláma31′
Timotej Záhumenský
Martin Šejvl85′
46′ Adam Fousek
Sang-Hyeok Lee
60′ Jan Sedlák
Vojtěch Sychra
46′  69′ Jakub Přichystal
Matěj Vít
46′ Antonín Růsek
David Huf62′

Przewaga jedenastki FC Brno w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna Pardubic wykorzystała wszystkie zmiany.