1. FC Brno - FK Mladá Boleslav 2-3 (0-2). Liga czeska - 31. kolejka 1. ligi czeskiej

W spotkaniu 31. kolejki 1. ligi czeskiej, które rozegrane zostało 8 maja, zespół FC Brno przegrał z FK Mlada Boleslav 2-3 (0-2). Mecz na Městský fotbalový stadion Srbská obejrzało 280 widzów.

D. Douděra 38'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 27 razy. Drużyna FK Mlada Boleslav wygrała aż 14 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko siedem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Mlada Boleslav w szóstej minucie spotkania, gdy Václav Drchal zdobył pierwszą bramkę. Bramka padła po podaniu Davida Douděry.

W 21. minucie kartką został ukarany Jan Sedlák, piłkarz gospodarzy. W 26. minucie Tomáš Ladra zastąpił Jiriego Skalaka.

Trzeba było trochę poczekać, aby David Douděra wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Mlada Boleslav, strzelając kolejnego gola w 38. minucie pojedynku. W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Pavelowi Dreksie z zespołu gospodarzy.

Kibice FC Brno nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jakuba Přichystala. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Adam Fousek. Posunięcie trenera było słuszne. Jakuba Přichystala strzelił kontaktowego gola w 74. minucie spotkania. Drugą połowę drużyna FC Brno rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jana Sedláka, Pavela Dreksę weszli Daniel Fila, Jan Moravec.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania Václav Drchal po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 0-3. W 49. minucie na listę strzelców wpisał się Luděk Pernica.

W 56. minucie Jakub Klíma został zmieniony przez Dominika Preislera, co miało wzmocnić zespół FK Mlada Boleslav. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rudolfa Reitera na Damiána Bariša w 72. minucie. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Ondřej Pachlopník z FC Brno. W tej samej minucie trener FK Mlada Boleslav postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Václava Drchala. Na boisko wszedł Jiří Klíma, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 74. minucie wynik ustalił Jakub Přichystal. Przy strzeleniu gola pomagał Peter Štepanovský.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu w jedenastce FC Brno doszło do zmiany. Lukáš Endl wszedł za Ondřeja Pachlopníka. W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał kartką Dominika Preislera, zawodnika FK Mlada Boleslav. Drużynie FC Brno zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki FK Mlada Boleslav.

Radim Řezník
 49′ (k.) Luděk Pernica
David Šimek
45′ 46′ Pavel Dreksa
Jakub Klíma56′
Jan Hlavica
Samuel Dancák
Jiří Texl
David Douděra  38′
72′ Rudolf Reiter
Lukáš Budínský
46′ Adam Fousek
Jaromír Zmrhal
21′ 46′ Jan Sedlák
Václav Drchal  6′, 46′ 73′
73′ 75′ Ondřej Pachlopník
Tomáš Ladra26′
Jan Hladík
Michal Škoda
Jiří Floder
Petr Mikulec
75′ Lukáš Endl
Dominik Preisler56′ 90′
Lukáš Kryštůfek
Aleksey Tataev
46′ Jan Moravec
Ladislav Dufek
72′ Damián Bariš
Jakub Fulnek
46′ Daniel Fila
Jiri Skalak26′
46′  74′ Jakub Přichystal
Jiří Klíma73′

Zespół FC Brno zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze FC Brno otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka FC Brno w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości wykorzystał wszystkie zmiany.