Liga czarnogórska - 6. kolejka First League: FK Dečić - Sutjeska Niksic 1-1 (1-0)

27 września na Stadionie Tuško Polje w Tuzi odbył się mecz 6. kolejki czarnogórskiej First League pomiędzy drużynami Dečiciu i Sutjeskiej. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

M. Ćetković 53'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 39 spotkań zespół Sutjeskiej wygrał 16 razy i zanotował 12 porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Dečiciu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 19. minucie bramkę zdobył Kristijan Vulaj. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

W 33. minucie Milivoje Raičević został zmieniony przez Marka Czetkovicia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Dečiciu.

Na drugą połowę drużyna Sutjeskiej wyszła w zmienionym składzie, za Nikolę Stijepović wszedł Marko Vuković.

Zawodnicy Sutjeskiej w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Marko Czetković.

Między 65. a 84. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Sutjeskiej i jedną drużynie przeciwnej. Między 73. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Dečiciu: Mario Gjolaj, Ilir Camaj, Kristijan Vulaj, na ich miejsce weszli: Danilo Pešukić, Ognjen Rolović, Ivan Mijušković. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Vladana Bubani, Admira Adrovicia, Igora Pajovicia zajęli: Damir Kojašević, Filip Mitrović, Marko Bojović. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Milivoje Raičević
 19′ Kristijan Vulaj
Admir Adrović77′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Sutjeskiej przyznał trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Sutjeskiej dokonała pięciu zmian.

Już w najbliższą środę zespół Sutjeskiej będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego rywalem będzie Rudar Pljevlja. Tego samego dnia FK Podgorica będzie gościć drużynę Dečiciu.