Liga czarnogórska - 5. kolejka First League: Sutjeska Niksic - Zeta Golubovci 0-2 (0-0)

W spotkaniu 5. kolejki czarnogórskiej First League, które rozegrane zostało 20 września, drużyna Sutjeskiej przegrała z Zetem 0-2 (0-0). Mecz na Stadionie Kraj Bistrice w Nikšiciu obejrzało 20 widzów.

5. kolejka Czarnogóra - First League
2020-09-20 18:00 | Stadion: Stadion Kraj Bistrice | Widzów: 20 | Arbiter: M. Bešović
Sutjeska Niksic
Zeta Golubovci
0
2
I. Vukčević 55'
E. Nya-Vedji 56'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 65 pojedynków jedenastka Sutjeskiej wygrała 25 razy i zanotowała 24 porażki oraz 16 remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 13. minucie w jedenastce Sutjeskiej doszło do zmiany. Admir Adrović wszedł za Boža Markovicia.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Zeta: Lazarowi Lambuliciowi w 34. i Ivanowi Vukčeviciowi w 40. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna Zeta wyszła w zmienionym składzie, za Zorana Akovicia wszedł Igor Mrvaljević.

Wysiłki podejmowane przez zespół Zeta w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 55. minucie bramkę zdobył Ivan Vukčević.

Jedenastka Sutjeskiej ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W 56. minucie wynik ustalił Elom Nya-Vedji.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 61. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Sutjeskiej: Aleksandarowi Šofranacowi i Branislavowi Jankoviciowi. W 62. minucie Aleksandar Šofranac został zmieniony przez Dušana Vukovicia. Od 82. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Aleksandar Milić
61′ Aleksandar Šofranac
Janko Simović
Marko Czetković
Vasko Kalezić
Balša Dubljević
Lazar Lambulić34′
61′ Branislav Janković
Goran Milojko82′
Milutin Osmajić
Elom Nya-Vedji  56′
90′ Igor Pajović
Amel Tuzović
Milivoje Raičević
Mijat Lambulić
Božo Marković
Ivan Vukčević  55′ 40′

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Jedenastka Sutjeskiej wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.

27 września zespół Zeta będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie FK Podgorica. Tego samego dnia FK Dečić będzie rywalem drużyny Sutjeskiej w meczu, który odbędzie się w Tuzi.