Liga czarnogórska - 5. kolejka First League: Sutjeska Niksic - FK Podgorica 1-2 (0-1)

24 sierpnia na Stadionie Kraj Bistrice w Nikšiciu odbył się mecz 5. kolejki czarnogórskiej First League pomiędzy drużynami Sutjeskiej i FK Podgorica. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FK Podgorica 2-1. Na stadionie zasiadło 500 widzów.

5. kolejka Czarnogóra - First League
2019-08-24 18:30 | Stadion: Stadion Kraj Bistrice | Widzów: 500 | Arbiter: R. Pajović
L. Maraš 83'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 13. minucie Miljan Vlaisavljević został zastąpiony przez Marka Vučicia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Podgorica w 20. minucie spotkania, gdy Jovan Vujović zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FK Podgorica.

Między 46. a 76. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sutjeskiej: Bojan Božović, Novica Erakovic, na ich miejsce weszli: Božo Marković, Aleksa Marušić. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nikoli Zvrko, Jovana Vujovicia zajęli: Matija Božanović, Balša Sekulić. W 63. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Nikoli Čelebiciowi, piłkarzowi FK Podgorica.

Dopiero w drugiej połowie Aleksa Marušić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sutjeskiej, strzelając gola w 77. minucie pojedynku. W 80. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Nemanja Nedić osłabiając tym samym drużynę gospodarzy.

Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania arbiter pokazał żółtą kartkę Branislavowi Jankoviciowi z zespołu gospodarzy.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę FK Podgorica przyniosły efekt bramkowy. W 83. minucie Luka Maraš dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Między 84. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Sutjeskiej i jedną drużynie przeciwnej. W 87. minucie w drużynie FK Podgorica doszło do zmiany. Bojan Aligrudić wszedł za Darka Đajicia. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Zvrko
88′ Vladan Giljen
Milija Golubović
84′ Marko Czetković
Jovan Pajović
Novica Eraković
Keita Suzuki
81′ Branislav Janković
Filip Šćekić
Damir Kojašević
Jovan Vujović  20′
80′ Nemanja Nedić
Luka Maraš  83′
Miljan Vlaisavljević
Nikola Vujnović
Bojan Božović
Nikola Zvrko

Arbiter wręczył trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom Sutjeskiej, a piłkarzom gości przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę drużyna FK Podgorica zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie FK Iskra Danilovgrad. Tego samego dnia Kom Podgorica będą gościć drużynę Sutjeskiej.