Liga czarnogórska - 5. kolejka First League: FK Iskra Danilovgrad - Rudar Pljevlja 2-0 (1-0)

24 sierpnia na Stadionie Braća Velašević w Danilovgrad odbyło się starcie 5. kolejki czarnogórskiej First League pomiędzy drużynami FK Iskra i Rudaru. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FK Iskra 2-0. Na stadionie stawiło się 200 widzów.

5. kolejka Czarnogóra - First League
2019-08-24 17:00 | Stadion: Stadion Braća Velašević | Widzów: 200 | Arbiter: D. Vujisić
FK Iskra Danilovgrad
Rudar Pljevlja
2
0
L. Malešević 45'
V. Rogošić 79'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Drużyna FK Iskra wygrała aż cztery razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko dwa.

Od pierwszych minut drużyna Rudaru zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu FK Iskra była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 31. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Berin Tahirović z Rudaru, a w 44. minucie Miloša Drinčicia z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Iskra w 45. minucie spotkania, gdy Luka Malešević strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FK Iskra.

Na drugą połowę jedenastka Rudaru wyszła w zmienionym składzie, za Predraga Kašcielana wszedł Kristijan Ernec. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Vladislavowi Rogošiciowi z FK Iskra. Była to 52. minuta pojedynku.

W 68. minucie za Milana Vukoticia wszedł Driton Camaj.

Zespół Rudaru ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 79. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Vladislav Rogošić.

Na siedem minut przed zakończeniem starcia w drużynie FK Iskra doszło do zmiany. Ivan Vuković wszedł za Bogdana Milicia. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Branislav Ružić
44′ Miloš Drinčić
Igor Ćuković
Nikola Karaklajić
Predrag Kašćelan
 45′ Luka Malešević
Danilo Marković
Ognjen Obradović
Velizar Janketić
Miroje Jovanović
Marko Krasić
 79′ 52′ Vladislav Rogošić