Liga czarnogórska - 5. kolejka First League: FK Dečić - Rudar Pljevlja 4-1 (2-1)

W meczu 5. kolejki czarnogórskiej First League, który rozegrany został 20 września, drużyna Dečiciu wygrała z Rudarem 4-1 (2-1). Mecz na Stadionie Tuško Polje w Tuzi obejrzało 20 widzów.

5. kolejka Czarnogóra - First League
2020-09-20 20:00 | Stadion: Stadion Tuško Polje | Widzów: 20 | Arbiter: M. Boskovic
M. Merdović 86'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 45 razy. Zespół Rudaru wygrał aż 26 razy, zremisował 12, a przegrał tylko siedem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 10. minucie na listę strzelców wpisał się Ilir Camaj.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Marko Merdović z Rudaru. Była to 11. minuta pojedynku.

Jedenastka Rudaru ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy , zdobywając kolejną bramkę. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 2-0 podwyższył Kristijan Vulaj.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 43. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Anđelo Rudović.

Na drugą połowę drużyna Rudaru wyszła w zmienionym składzie, za Dejana Kotoraca, Danina Talovicia weszli Milija Golubović, Marko Mujović.

Niedługo później Kristijan Vulaj wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dečiciu, strzelając kolejnego gola w 58. minucie spotkania. Po godzinie gry w zespole Rudaru doszło do zmiany. Miloš Zečević wszedł za Iliję Vujovicia.

W 62. minucie Berin Tahirović został zmieniony przez Matyję Pejovicia. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Rudar: Matii Pejoviciowi w 72. i Milošowi Zečeviciowi w 74. minucie.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 86. minucie bramkę pocieszenia zdobył Marko Merdović.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-1.

Hikaru Matsui
 10′ Ilir Camaj
Marko Merdović  86′ 11′
Mario Gjolaj
Berin Tahirović
Pjeter Lulgjuraj
Danin Talović
 43′ Anđelo Rudović
Vuk Striković
 37′, 58′ Kristijan Vulaj
Ilija Vujović

Sędzia nie ukarał piłkarzy Dečiciu żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy żółte.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.

27 września zespół Rudaru rozegra kolejny mecz w Beranem. Jego rywalem będzie Buducnost Podgorica. Tego samego dnia Sutjeska Niksic zagra z drużyną Dečiciu na jej terenie.