Liga czarnogórska - 4. kolejka First League: Rudar Pljevlja - Sutjeska Niksic 0-4 (0-2)

18 sierpnia na Stadionie Pod Golubinjom w Pljevli odbył się mecz 4. kolejki czarnogórskiej First League pomiędzy drużynami Rudaru i Sutjeskiej. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sutjeskiej 4-0. Na stadionie zasiadło 500 widzów.

4. kolejka Czarnogóra - First League
2019-08-18 17:00 | Stadion: Stadion Pod Golubinjom | Widzów: 500 | Arbiter: S. Vujović
D. Kojašević 86'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 56 pojedynków drużyna Sutjeskiej wygrała 23 razy i zanotowała 22 porażki oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W czwartej minucie na listę strzelców wpisał się Darko Bulatović.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sutjeskiej w dziewiątej minucie spotkania, gdy Bojan Božović strzelił drugiego gola. W 42. minucie za Marka Vukovicia wszedł Željko Tomašević.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Bojan Božović z jedenastki gości. Była to 43. minuta pojedynku. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom Rudar: Igorowi Ćukoviciowi w 50. i Ivanowi Rackoviciowi w 55. minucie.

Dopiero w drugiej połowie Miljan Vlaisavljević wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sutjeskiej, zdobywając kolejną bramkę w 63. minucie meczu. Między 66. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Sutjeskiej: Bojan Božović, Miljan Vlaisavljević, Branislav Janković, na ich miejsce weszli: Božo Marković, Marko Vučić, Vladan Bubanja. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Željka Tomaševicia, Vule Vujačicia zajęli: Aleksa Golubović, Milivoje Mrdak.

Na sześć minut przed zakończeniem starcia kartkę dostał Božo Marković, zawodnik gości.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W 86. minucie wynik ustalił Damir Kojašević.

W doliczonym czasie gry sędzia przyznał kartkę Danilowi Markoviciowi z Rudaru. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-4.

Vladan Giljen
50′ Igor Ćuković
Darko Bulatović  4′
Predrag Kašćelan
Bojan Ciger
90′ Danilo Marković
Aleksandar Šofranac
Velizar Janketić
Marko Czetković
Marko Krasić
Novica Eraković
55′ Ivan Racković