Liga czarnogórska - 4. kolejka First League: Rudar Pljevlja - OFK Petrovac 1-0 (0-0)

W pojedynku 4. kolejki czarnogórskiej First League, który rozegrany został 12 września, drużyna Rudaru wygrała z Petrovacem 1-0 (0-0). Mecz odbył się na Gradski Stadion w Beranem.

V. Striković 66'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 58 razy. Drużyna Rudaru wygrała aż 29 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko 18.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Od czwartej minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Rudaru i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 58. minucie żółtą kartką został ukarany Stefan Savić, piłkarz Petrovaca. W 60. minucie za Stefana Savicia wszedł Zaim Divanović.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w drużynie Rudaru doszło do zmiany. Milija Golubović wszedł za Orhana Hajrovica. W 64. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Hikaru Matsui z drużyny Rudaru i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w czwartej minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rudaru w 66. minucie spotkania, gdy Vuk Striković strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Między 68. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Rudaru. Między 69. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Rudaru: Marko Merdović, Miljan Vlaisavljević, Danin Talović, na ich miejsce weszli: Berin Tahirović, Janko Gogić, Ilija Vujović. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Luki Medigović, Marka Markovicia zajęli: Milovan Ilić, Valentin Rudović.

Zvrko
83′ Ervin Helić
Vidoje Popović
Nemanja Kartal
Zoran Mikijelj
Predrag Kašćelan
Marko Marković
35′ Željko Tomašević
Luka Medigović
Orhan Hajrovic
Luka Merdović
68′ Dejan Kotorac
Andrija Ražnatović
4′ 64′ Hikaru Matsui
Stefan Savić58′
Marko Merdović
Nikola Stojanovic24′
Danin Talović
Ryoya Tachibana
45′ Miljan Vlaisavljević
Igor Vukčević
 66′ Vuk Striković
Nikola Zvrko

Arbiter pokazał sześć żółtych kartek oraz jedną czerwoną piłkarzom Rudaru, a zawodnikom Petrovaca przyznał dwie żółte.

Zespół Rudaru w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Petrovaca w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

20 września zespół Petrovaca rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Buducnost Podgorica. Tego samego dnia FK Dečić będzie przeciwnikiem drużyny Rudaru w meczu, który odbędzie się w Tuzi.