Liga czarnogórska - 4. kolejka First League: OFK Petrovac - Buducnost Podgorica 0-3 (0-0)

18 sierpnia na Stadionie pod Malim brdom w Petrovac na Moru odbyło się spotkanie 4. kolejki czarnogórskiej First League pomiędzy drużynami Petrovaca i Buducnostu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Buducnostu 3-0. Na stadionie stawiło się 500 widzów.

4. kolejka Czarnogóra - First League
2019-08-18 19:30 | Stadion: Stadion pod Malim brdom | Widzów: 500 | Arbiter: N. Dabanovic
M. Perović 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 45 razy. Zespół Buducnostu wygrał aż 22 razy, zremisował 16, a przegrał tylko siedem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 15. a 44. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Petrovaca i jedną drużynie przeciwnej.

W 45. minucie Vasilije Terzić zastąpił Draška Bożovicia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Buducnostu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Slavko Damjanović.

W 56. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Aleksandara Milicia z Petrovaca, a w 66. minucie Igora Ivanovicia z drużyny przeciwnej. Między 60. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Petrovaca: Ryoya Tachibana, Luka Klikovac, Marko Marković, na ich miejsce weszli: Zaim Divanović, Stefan Đorđević, Luka Merdović. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Miloša Vučicia, Petara Grbicia zajęli: Nikola Đurić, Mihailo Perović.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Buducnostu, zdobywając kolejną bramkę. W 87. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Dejan Boljević.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Buducnostu w 90. minucie spotkania, gdy Mihailo Perović strzelił trzeciego gola. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-3.

Miloš Dragojević
56′ Aleksandar Milić
Dejan Boljević  87′
Blažo Rajović
Slavko Damjanović  52′
Demir Kajević
Stefan Milić
15′ Miloš Kalezić
Luka Mirković
33′ Marko Marković