Liga czarnogórska - 35. kolejka First League: Mornar Bar - Zeta Golubovci 0-3 (0-2)

19 maja na Trening kamp FSCG Stari Aerodrom w Podgoricy odbył się mecz 35. kolejki czarnogórskiej First League pomiędzy drużynami Mornaru i Zeta. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Zeta 3-0. Na stadionie zasiadło 100 widzów.

35. kolejka Czarnogóra - First League
2019-05-19 17:00 | Stadion: Trening kamp FSCG Stari Aerodrom | Widzów: 100 | Arbiter: J. Kaludjerovic
I. Vukčević 78'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Drużyna Zeta wygrała aż osiem razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Zeta w czwartej minucie spotkania, gdy Nikola Krstović zdobył pierwszą bramkę. To już piętnaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Niedługo później Nemanja Sekulić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Zeta, strzelając kolejnego gola w 22. minucie starcia. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania kartkę otrzymał Balša Goranović z jedenastki Zeta. W 52. minucie Luka Klikovac zastąpił Kristijana Škrelję.

Między 58. a 78. minutą, boisko opuścili zawodnicy Zeta: Goran Milojko, Armin Bosnjak, Balša Goranović, na ich miejsce weszli: Lazar Lambulić, Mijat Lambulić, Ivan Vukčević. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nina Vukmarkovicia, Balšy Bušković zajęli: Filip Kalačević, Nemanja Leverda. W 73. minucie kartką został ukarany Luka Merdović, piłkarz Mornaru.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Zeta w 78. minucie spotkania, gdy Ivan Vukčević zdobył trzecią bramkę. Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Mornar: Belminowi Mehoviciowi w 84. i Stevanowi Markoviciowi w 90. minucie.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-3.

Stanislav Namasco
90′ Stevan Marković
Balša Goranović46′
Đorđe Vojvodić
Nemanja Sekulić  22′
Radovan Barjaktarović
Igor Vujačić
84′ Belmin Mehović
Đorđije Vukčević
Boris Merdović
Armin Bošnjak
73′ Luka Merdović