Liga czarnogórska - 35. kolejka First League: Lovcen Cetinje - OFK Titograd Podgorica 1-3 (0-1)

19 maja na Stadionie Braća Velašević w Danilovgrad odbyło się starcie 35. kolejki czarnogórskiej First League pomiędzy drużynami Lovcienu i FK Mladost. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FK Mladost 3-1. Na stadionie zasiadło 150 widzów.

35. kolejka Czarnogóra - First League
2019-05-19 17:00 | Stadion: Stadion Braća Velašević | Widzów: 150 | Arbiter: M. Boskovic
M. Brnović 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 31 meczów drużyna FK Mladost wygrała 12 razy i zanotowała 10 porażek oraz dziewięć remisów.

Od pierwszych minut drużyna FK Mladost zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Lovcienu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Mladost w 31. minucie spotkania, gdy Marko Pavićević zdobył pierwszą bramkę. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FK Mladost.

Drugą połowę zespół Lovcienu rozpoczął w zmienionym składzie, za Gorana Vujovicia wszedł Marko Đurović.

Jedenastka Lovcienu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół FK Mladost, strzelając kolejnego gola. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Balša Sekulić. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 56. minucie Ivan Pejaković zastąpił Nikolę Mudrešę. W 59. minucie Luka Petričević został zmieniony przez Jovana Vujovicia, co miało wzmocnić drużynę Lovcienu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Balšę Sekulić na Marka Milićkovicia w 70. minucie.

Zawodnicy Lovcienu odpowiedzieli strzeleniem gola. W tej samej minucie bramkę kontaktową zdobył Marko Đurović.

Między 77. a 81. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Lovcienu i jedną drużynie przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Miloš Brnović wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Mladost, strzelając kolejnego gola w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia spotkania. Dwie minuty później kartkę dostał Driton Camaj z Lovcienu.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-3.

Balša Banović
79′ Blažo Rajović
Ivan Novović
Blažo Igumanović
Miloš Radulović
81′ Andrija Kaluđerović
Mendy Mamadou
90′ Driton Camaj
Marko Pavićević  31′ 77′
Goran Vujović
Balša Sekulić  53′

Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Lovcienu, a zawodnikom FK Mladost wręczył jedną.

Już w najbliższą sobotę jedenastka FK Mladost zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie OFK Petrovac. Tego samego dnia Zeta Golubovci będzie gościć jedenastkę Lovcienu.