Liga czarnogórska - 34. kolejka First League: Zeta Golubovci - Sutjeska Niksic 1-1 (1-0)

15 maja na Stadionie Trešnjica w Golubovci odbyło się spotkanie 34. kolejki czarnogórskiej First League pomiędzy drużynami Zeta i Sutjeskiej. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Starcie obejrzało 800 widzów.

34. kolejka Czarnogóra - First League
2019-05-15 17:00 | Stadion: Stadion Trešnjica | Widzów: 800 | Arbiter: M. Novovic
Zeta Golubovci
Sutjeska Niksic
1
1
N. Krstović 45'
B. Marković 57'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 58 meczów drużyna Zeta wygrała 24 razy i zanotowała 22 porażki oraz 12 remisów.

Od pierwszych minut drużyna Sutjeskiej zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Zeta była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Branislavowi Jankoviciowi, piłkarzowi gości.

Pod koniec pierwszej połowy to zawodnicy Zeta otworzyli wynik. W 45. minucie na listę strzelców wpisał się Nikola Krstović. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Zeta.

Zawodnicy Sutjeskiej odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 57. minucie wynik ustalił Božo Marković. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 11 strzelonych goli.

W 63. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Zakarii Al Harashowi z zespołu gości. W 64. minucie Lazar Lambulić zastąpił Aleksa Yamoaha. Na kwadrans przed zakończeniem meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Branislav Janković osłabiając drużynę Sutjeskiej. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 35. minucie.

W 89. minucie żółtą kartką został ukarany Vladan Bubanja, zawodnik Sutjeskiej. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Zakaria Al Harash63′
 45′ Nikola Krstović
Božo Marković  57′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Sutjeskiej wręczył trzy żółte oraz jedną czerwoną.

Drużyna Zeta w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Sutjeskiej będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Grbalj Radanovici. Tego samego dnia Mornar Bar będzie gościć drużynę Zeta.