Liga czarnogórska - 33. kolejka First League: Sutjeska Niksic - OFK Titograd Podgorica 1-2 (1-1)

11 maja na Stadionie Kraj Bistrice w Nikšiciu odbył się mecz 33. kolejki czarnogórskiej First League pomiędzy drużynami Sutjeskiej i FK Mladost. Starcie zakończyło się zwycięstwem FK Mladost 2-1. Na stadionie zasiadło 800 widzów.

33. kolejka Czarnogóra - First League
2019-05-11 16:00 | Stadion: Stadion Kraj Bistrice | Widzów: 800 | Arbiter: M. Scepanovic
M. Pavićević 89'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 36 spotkań zespół Sutjeskiej wygrał 15 razy i zanotował 11 porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Mladost w 14. minucie spotkania, gdy Mendy Mamadou strzelił pierwszego gola.

W 24. minucie kartkę dostał Marko Roganović z FK Mladost.

Zawodnicy gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 33. minucie gola wyrównującego strzelił Božo Marković. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 10 zdobytych bramek.

W 37. minucie sędzia ukarał kartką Vladana Giljena, piłkarza Sutjeskiej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Między 48. a 66. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 77. minucie Luka Merdović zastąpił Milutina Osmajicia.

Na siedem minut przed zakończeniem starcia kartkę dostał Branislav Janković, zawodnik gospodarzy.

Dopiero w drugiej połowie Marko Pavićević wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Mladost, strzelając kolejnego gola w 89. minucie meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter przyznał kartkę Sašy Ivanoviciowi z jedenastki gości. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Petrović
37′ Vladan Giljen
Radule Živković
83′ Branislav Janković
Mendy Mamadou  14′
 33′ 55′ Božo Marković
Marko Pavićević  89′
Luka Merdović
Zoran Petrović66′

Sędzia w pierwszej połowie wręczył jedną żółtą kartkę zawodnikom gości, a w drugiej cztery. Piłkarze Sutjeskiej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast jedenastka FK Mladost w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą środę zespół FK Mladost będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Mornar Bar. Tego samego dnia Zeta Golubovci będzie gościć zespół Sutjeskiej.