Liga czarnogórska - 33. kolejka First League: Mornar Bar - FK Iskra Danilovgrad 1-3 (1-0)

11 maja na Stadionie Trešnjica w Golubovci odbyło się spotkanie 33. kolejki czarnogórskiej First League pomiędzy drużynami Mornaru i FK Iskra. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FK Iskra 3-1. Na stadionie stawiło się 150 widzów.

33. kolejka Czarnogóra - First League
2019-05-11 17:00 | Stadion: Stadion Trešnjica | Widzów: 150 | Arbiter: J. Kaludjerovic
D. Nikač 55',82'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć starć jedenastka FK Iskra wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W ósmej minucie bramkę zdobył Dejan Račić.

Jedyną kartkę w meczu dostał Velimir Vlahovic z zespołu Mornaru. Była to 30. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Mornaru.

Na drugą połowę drużyna FK Iskra wyszła w zmienionym składzie, za Miomira Đuričkovicia, Danila Tomicia weszli Goran Burzanović, Bogdan Milić.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę FK Iskra w końcu przyniosły efekt bramkowy. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Balša Boričić.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Iskra w 55. minucie spotkania, gdy Darko Nikač strzelił drugiego gola. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 62. minucie Marko Puljiz został zmieniony przez Kristijana Škrelję.

Zespół Mornaru ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka FK Iskra, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 1-3 strzelił po raz drugi w 82. minucie Darko Nikač.

Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie FK Iskra doszło do zmiany. Nikola Karaklajić wszedł za Balšę Boričicia. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-3.

Nikola Kumburović
30′ Velimir Vlahović
Danilo Tomić
 8′ Dejan Račić
Milan Đurišić
Nino Vukmarković
Darko Nikač  55′, 82′

Arbiter nie ukarał piłkarzy FK Iskra żadną kartką, natomiast zawodnikom Mornaru wręczył jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą środę zespół FK Iskra będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Lovcen Cetinje. Tego samego dnia OFK Titograd Podgorica będzie gościć zespół Mornaru.