Liga czarnogórska - 31. kolejka First League: Sutjeska Niksic - Rudar Pljevlja 2-0 (2-0)

30 czerwca na Stadionie Kraj Bistrice w Nikšiciu odbyło się starcie 31. kolejki czarnogórskiej First League pomiędzy drużynami Sutjeskiej i Rudaru. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sutjeskiej 2-0.

M. Vučić 36'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 59 meczów drużyna Sutjeskiej wygrała 25 razy i zanotowała 23 porażki oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sutjeskiej w 12. minucie spotkania, gdy Marko Czetković zdobył pierwszą bramkę. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Drużyna Rudaru ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 36. minucie wynik ustalił Marko Vučić. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 37. minucie Željko Tomašević został zastąpiony przez Marka Mujovicia. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Między 60. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sutjeskiej: Marko Czetković, Vladan Bubanja, Milutin Osmajić, Stefan Nikolić, Marko Vučić, na ich miejsce weszli: Aleksa Marušić, Novica Eraković, Damir Kojašević, Božo Marković, Marko Bojović. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ivana Rackovicia, Danila Markovicia, Kristijana Erneca, Nikoli Stijepović zajęli: Berin Tahirović, Aleksa Golubović, Brajan Matanović, Ivan Vasović. Między 66. a 82. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Rudaru i jedną drużynie przeciwnej.

Danilo Marković
 12′ Marko Czetković
Nemanja Marković80′
Balša Dubljević
Nikola Stijepović
Nikola Janjić
Željko Tomašević
66′ Nemanja Nedić
Kristijan Ernec
Milutin Osmajić
Ivan Racković
 36′ Marko Vučić
Ermin Seratlić
Stefan Nikolić
Slobodan Perišić

Piłkarze Sutjeskiej dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian.

Już w najbliższą niedzielę jedenastka Rudaru rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie FK Iskra Danilovgrad. Tego samego dnia FK Podgorica będzie gościć drużynę Sutjeskiej.