Liga czarnogórska - 31. kolejka First League: Sutjeska Niksic - Rudar Pljevlja 4-0 (3-0)

W starciu 31. kolejki czarnogórskiej First League, które rozegrane zostało 27 kwietnia, drużyna Sutjeskiej wysoko wygrała z Rudarem 4-0 (3-0). Mecz na Stadionie Kraj Bistrice w Nikšiciu obejrzało 400 widzów.

31. kolejka Czarnogóra - First League
2019-04-27 16:30 | Stadion: Stadion Kraj Bistrice | Widzów: 400 | Arbiter: R. Pajović
M. Vučić 26',52'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 55 pojedynków zespół Rudaru wygrał 22 razy i zanotował tyle samo porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sutjeskiej w 15. minucie spotkania, gdy Marko Czetković strzelił pierwszego gola.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Jankowi Simoviciowi z Rudaru. Była to 19. minuta pojedynku.

Jedenastka Rudaru ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 21. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Nemanja Nedić.

Prawie natychmiast Marko Vučić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sutjeskiej, strzelając kolejnego gola w 26. minucie spotkania. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 52. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Marko Vučić z Sutjeskiej. W 56. minucie Željko Tomašević został zastąpiony przez Ivana Rackovicia.

Między 61. a 75. minutą, boisko opuścili piłkarze Sutjeskiej: Zakaria Al Harash, Marko Czetković, Božo Marković, na ich miejsce weszli: Milutin Osmajić, Aleksa Marušić, Bojan Božović. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jasmina Mecinovikja, Danila Markovicia zajęli: Andrija Ražnatović, Berin Tahirović. W doliczonym czasie gry sędzia pokazał kartkę Bojanowi Božoviciowi, zawodnikowi gospodarzy. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-0.

Janko Simović19′
 15′ Marko Czetković
Željko Tomašević
Branislav Janković
Milija Golubović
 21′ Nemanja Nedić
Elom Nya-Vedji
 26′, 52′ Marko Vučić
Miloš Zečević
Zakaria Al Harash
Radomir Dalović
Božo Marković
Marko Vuković

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

4 maja jedenastka Rudaru rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Mornar Bar. Tego samego dnia FK Iskra Danilovgrad będzie gościć drużynę Sutjeskiej.