Liga czarnogórska - 31. kolejka First League: Mornar Bar - OFK Petrovac 1-5 (1-2)

27 kwietnia na Stadionie SRC Topolica w Barze odbyło się spotkanie 31. kolejki czarnogórskiej First League pomiędzy drużynami Mornaru i Petrovaca. Starcie zakończyło się zwycięstwem Petrovaca 5-1. Na stadionie stawiło się 100 widzów.

31. kolejka Czarnogóra - First League
2019-04-27 16:30 | Stadion: Stadion SRC Topolica | Widzów: 100 | Arbiter: D. Mijuskovic
M. Kalezić 85'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 31 razy. Zespół Petrovaca wygrał aż 16 razy, zremisował osiem, a przegrał tylko siedem.

Od pierwszych minut drużyna Petrovaca zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Mornaru była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Mornaru w 33. minucie spotkania, gdy Dejan Račić strzelił pierwszego gola. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Drużyna Petrovaca wyrównała wynik meczu. W 35. minucie na listę strzelców wpisał się Boris II.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Petrovaca przyniosły efekt bramkowy. W 39. minucie Boris II dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Luka Klikovac z Mornaru. Była to 42. minuta pojedynku.

Drugą połowę drużyna Mornaru rozpoczęła w zmienionym składzie, za Đorđe Vojvodicia, Filipa Kalačevicia weszli Radovan Barjaktarović, Boris Merdović. Także jedenastka Petrovaca rozpoczęła w zmienionym składzie, za Kristijana Vulaja, Ryoyę Tachibaną weszli Benjamin Kacić, Pjeter Ljuljđuraj.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Petrovaca w 50. minucie spotkania, gdy Benjamin Kacić strzelił z karnego trzeciego gola.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 53. minucie pokonał bramkarza Marko Kažić.

W 55. minucie Balša Bušković został zmieniony przez Marka Puljiza. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Mornar: Borisowi Merdoviciowi w 62. i Vukowi Martinoviciowi w 65. minucie. W 70. minucie w drużynie Petrovaca doszło do zmiany. Mirza Đurđević wszedł za Halila Muharemovicia.

Trzeba było trochę poczekać, aby Miloš Kalezić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Petrovaca, zdobywając kolejną bramkę w 85. minucie meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-5.

Zoran Mikijelj
65′ Vuk Martinović
Ryoya Tachibana
42′ Luka Klikovac
Kristijan Vulaj
 33′ Dejan Račić
Boris Kopitović  35′, 39′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Mornaru wręczył trzy żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

4 maja zespół Petrovaca będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Lovcen Cetinje. Tego samego dnia Rudar Pljevlja będzie gościć zespół Mornaru.