Liga czarnogórska - 31. kolejka First League: Lovcen Cetinje - Buducnost Podgorica 1-1 (0-1)

W spotkaniu 31. kolejki czarnogórskiej First League, które rozegrane zostało 27 kwietnia, jedenastka Lovcienu zremisowała z Buducnostem 1-1 (0-1). Mecz na Stadionie pod Vrmcem w Kotor obejrzało 500 widzów.

31. kolejka Czarnogóra - First League
2019-04-27 16:30 | Stadion: Stadion pod Vrmcem | Widzów: 500 | Arbiter: P. Radovanović
Lovcen Cetinje
Buducnost Podgorica
1
1
M. Pejović 81'
I. Ivanović 18'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 39 meczów zespół Buducnostu wygrał 24 razy i zanotował siedem porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Buducnostu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 18. minucie na listę strzelców wpisał się Igor Ivanović. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Buducnostu.

Na drugą połowę drużyna Buducnostu wyszła w zmienionym składzie, za Miloša Krkoticia wszedł Draško Bożović. W 52. minucie sędzia pokazał kartkę Ilii Tučeviciowi, piłkarzowi Buducnostu.

W 63. minucie Željko Marković zastąpił Iliję Vujovicia. W 66. minucie Ilija Tučević został zmieniony przez Dejana Boljevicia, a za Igora Ivanovicia wszedł na boisko Dejan Zarubica, co miało wzmocnić zespół Buducnostu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Novicę Erakovica na Petara Roganovicia oraz Marka Đurovicia na Božidara Bujišę.

Zawodnicy Lovcienu w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił Matija Pejović.

Między 83. a 87. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Buducnostu i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Milan Mijatović
83′ Luka Petričević
Periša Pešukić
 81′ Matija Pejović
Igor Ivanović  18′
Driton Camaj
Dušan Stoiljković
Marko Đurović
Aleksandar Vujačić

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Lovcienu, natomiast zawodnikom Buducnostu przyznał trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

4 maja jedenastka Buducnostu zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Zeta Golubovci. Tego samego dnia OFK Petrovac będzie rywalem drużyny Lovcienu w meczu, który odbędzie się w Petrovac na Moru.