Liga czarnogórska - 31. kolejka First League: Grbalj Radanovici - Kom Podgorica 0-1 (0-0)

W meczu 31. kolejki czarnogórskiej First League, który rozegrany został 30 czerwca, drużyna Grbalju przegrała z Komami 0-1 (0-0). Mecz na Stadionie pod Malim brdom w Petrovac nej Moru obejrzało 20 widzów.

31. kolejka Czarnogóra - First League
2020-06-30 20:00 | Stadion: Stadion pod Malim brdom | Widzów: 20 | Arbiter: M. Scepanovic
Grbalj Radanovici
Kom Podgorica
0
1
Gardasević 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 29 spotkań drużyna Grbalju wygrała 11 razy i zanotowała 10 porażek oraz osiem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Janko Simović z Grbalju. Była to siódma minuta starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę drużyna Grbalju rozpoczęła w zmienionym składzie, za Yevhena Kovalenkę wszedł Miloš Zečević. Po godzinie gry w zespole Grbalju doszło do zmiany. Đorđe Stešević wszedł za Đorđije Vukčevicia.

W 63. minucie Nedjeljko Vlahović został zmieniony przez Mirzę Hota. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 73. minucie, w drużynie Kom za Nikoli Zvrko wszedł Sava Gardasević, a w zespole Grbalju Marko Merdović zmienił Nemanję Kartala. W 77. minucie żółtą kartkę otrzymał Žarko Popović z zespołu Kom.

Janko Simović z Grbalju w tej samej minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w siódmej minucie. W 78. minucie Miomir Đuričković został zmieniony przez Lee Soo, a za Marka Burzanovicia wszedł na boisko Miloš Perović, co miało wzmocnić drużynę Grbalju. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Žarka Popovicia na Mihaila Petrovicia w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania. W 79. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nikolę Zvrko z Kom, a w 84. minucie Nemanję Kartala z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez zespół Kom w końcu przyniosły efekt bramkowy. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobył Sava Gardasević. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie dziewięć zdobytych bramek.

Miloš Milović
7′ 77′ Janko Simović