Liga czarnogórska - 31. kolejka First League: Grbalj Radanovici - FK Iskra Danilovgrad 2-1 (1-0)

27 kwietnia na Stadionie Donja Sutvara w Radanovići odbył się mecz 31. kolejki czarnogórskiej First League pomiędzy drużynami Grbalju i FK Iskra. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Grbalju 2-1. Na stadionie stawiło się 250 widzów.

31. kolejka Czarnogóra - First League
2019-04-27 16:30 | Stadion: Stadion Donja Sutvara | Widzów: 250 | Arbiter: M. Scepanovic
Grbalj Radanovici
FK Iskra Danilovgrad
2
1
D. Kotorac 32',51'
D. Nikač 63'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 pojedynków jedenastka FK Iskra wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 18. minucie kartki dostał Nikola Karaklajić, Bogdan Milić z zespołu gości.

Nagle to zawodnicy Grbalju otworzyli wynik. Po pół godzinie gry na listę strzelców wpisał się Dejan Kotorac.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Grbalju.

Drugą połowę drużyna FK Iskra rozpoczęła w zmienionym składzie, za Vladislava Rogošicia, Milana Đurišicia weszli Miomir Đuričković, Deni Piranić. Między 47. a 50. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom FK Iskra.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Grbalju w 51. minucie spotkania, gdy Dejan Kotorac zdobył drugą bramkę.

Niedługo później Darko Nikač wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Iskra, strzelając gola w 63. minucie pojedynku. W 64. minucie Aleksandar Macanović zastąpił Zdravka Dragicievicia.

W 76. minucie Goran Burzanović został zmieniony przez Bogdana Milicia, co miało wzmocnić jedenastkę FK Iskra. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dejana Kotoraca na Ivana Miciunovicia w 84. minucie oraz Vladana Kordicia na Miloša Perovicia w tej samej minucie. W 80. minucie kartkę otrzymał Zé Marcos z drużyny gospodarzy. Jedenastce FK Iskra zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Grbalju.

Igor Mrvaljević
80′ José Marcos Alves Luis
Balša Boričić
 32′, 51′ Dejan Kotorac