Liga czarnogórska - 31. kolejka First League: Buducnost Podgorica - OFK Petrovac 1-1 (0-0)

W meczu 31. kolejki czarnogórskiej First League, który rozegrany został 30 czerwca, drużyna Buducnostu zremisowała z Petrovacem 1-1 (0-0). Mecz na Stadionie Pod Goricom w Podgoricy obejrzało 20 widzów.

31. kolejka Czarnogóra - First League
2020-06-30 20:00 | Stadion: Stadion Pod Goricom | Widzów: 20 | Arbiter: M. Boskovic
Buducnost Podgorica
OFK Petrovac
1
1
D. Stoiljković 58'
H. Muharemović 61'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 48 starć jedenastka Buducnostu wygrała 25 razy i zanotowała siedem porażek oraz 16 remisów.

Od pierwszych minut zespół Petrovaca zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Buducnostu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Od 37. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Petrovaca i jedną drużynie przeciwnej.

W 56. minucie sędzia pokazał kartkę Vladanowi Adżiciowi z Buducnostu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Buducnostu w 58. minucie spotkania, gdy Dušan Stoiljković strzelił pierwszego gola. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 59. minucie Dušan Stoiljković został zmieniony przez Vuka Strikovicia. W tej samej minucie w drużynie Buducnostu doszło do zmiany. Aleksandar Vujačić wszedł za Marka Mrvaljevicia.

Prawie natychmiast Halil Muharemović wywołał eksplozję radości wśród kibiców Petrovaca, zdobywając bramkę w 61. minucie starcia. Od 64 minuty boisko opuścili zawodnicy Buducnostu: Miloš Vučić, Dejan Zarubica, Jovan Dašić, na ich miejsce weszli: Mladen Marstjepović, Balša Ćetković, Damjan Mugoša. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Milovana Ilicia, Petara Vukčevicia zajęli: Nikola Ivanović, Luka Merdović.

Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku arbiter pokazał kartkę Milošowi Raičkoviciowi, piłkarzowi Buducnostu. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Sava Mugoša
56′ Vladan Adżić
Zoran Mikijelj45′
Periša Pešukić
Aleksandar Milić
Jovan Dašić
Demir Kajević
80′ Miloš Raičković
Miloš Kalezić42′
Vasilije Terzić
Marko Marković
37′ Aleksa Vidić
Petar Vukčević
 58′ Dušan Stoiljković
Milovan Ilić

Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Petrovaca pokazał dwie.

Jedenastka Buducnostu w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.

Już w najbliższą niedzielę jedenastka Petrovaca będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie Grbalj Radanovici. Tego samego dnia Zeta Golubovci będzie gościć zespół Buducnostu.