Liga czarnogórska - 30. kolejka First League: Zeta Golubovci - OFK Petrovac 1-1 (0-1)

25 czerwca na Stadionie Trešnjica w Golubovci odbył się mecz 30. kolejki czarnogórskiej First League pomiędzy drużynami Zeta i Petrovaca. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 120 widzów.

30. kolejka Czarnogóra - First League
2020-06-25 20:00 | Stadion: Stadion Trešnjica | Widzów: 120 | Arbiter: R. Pajović
Zeta Golubovci
OFK Petrovac
1
1
S. Krstović 90'
S. Savić 17'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 46 razy. Zespół Zeta wygrał aż 21 razy, zremisował 14, a przegrał tylko 11.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Petrovaca w 17. minucie spotkania, gdy Stefan Savić zdobył pierwszą bramkę.

W 24. minucie za Eloma Nyę-Vedjego wszedł Armin Bošnjak. Między 28. a 36. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Petrovaca.

Między 46. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Zeta: Amel Tuzović, Mijat Lambulić, Ivan Vukčević, Lazar Lambulić, na ich miejsce weszli: Zvonko Ceklić, Lazar Lambulić, Matija Lambulić, Balša Goranović. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Stefana Savicia, Halila Muharemovicia, Aleksandara Milicia zajęli: Milovan Ilić, Igor Vukčević, Demir Kajević. Między 65. a 82. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Petrovaca i jedną drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Zeta w końcu przyniosły efekt bramkowy. W doliczonej drugiej minucie spotkania wynik ustalił Srđan Krstović.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Vukčević
65′ Zoran Aković
Sava Mugoša
Jovan Baošić
Zoran Mikijelj
Nemanja Sekulić
Aleksandar Milić75′
 90′ Srđan Krstović
Luka Medigović
33′ Amel Tuzović
Halil Muharemović
Alex Yamoah
Andrija Ražnatović28′
Mijat Lambulić
Stefan Savić  17′
36′ Ivan Vukčević
Petar Vukčević

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Drużyna gospodarzy wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Petrovaca w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Już w najbliższy wtorek drużyna Petrovaca będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Buducnost Podgorica. Tego samego dnia FK Iskra Danilovgrad będzie gościć jedenastkę Zeta.