Liga czarnogórska - 30. kolejka First League: Rudar Pljevlja - OFK Titograd Podgorica 1-1 (1-1)

25 czerwca na Stadionie Pod Golubinjom w Pljevli odbyło się starcie 30. kolejki czarnogórskiej First League pomiędzy drużynami Rudaru i FK Mladost. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 200 widzów.

30. kolejka Czarnogóra - First League
2020-06-25 18:00 | Stadion: Stadion Pod Golubinjom | Widzów: 200 | Arbiter: N. Vođević
Rudar Pljevlja
OFK Titograd Podgorica
1
1
P. Kašćelan 37'
A. Adrović 27'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 46 pojedynków drużyna Rudaru wygrała 21 razy i zanotowała 15 porażek oraz 10 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie sędzia przyznał kartkę Ivanowi Rackoviciowi z drużyny gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Mladost w 27. minucie spotkania, gdy Admir Adrović zdobył pierwszą bramkę.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 37. minucie Predrag Kašćelan wyrównał wynik meczu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 57. minucie Ognjen Peličić został zmieniony przez Yu Horikego. W tej samej minucie Mendy Mamadou został zmieniony przez Ivana Bojovicia, co miało wzmocnić zespół FK Mladost. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kristijana Erneca na Marka Mujovicia w 80. minucie oraz Ivana Rackovicia na Slobodana Perišicia w drugiej minucie doliczonego czasu meczu.

Od 59. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości. W drugiej połowie nie padły bramki.

Ermin Alić
 37′ Predrag Kašćelan
Marko Roganović
5′ Ivan Racković
Admir Adrović  27′
Ermin Seratlić
Mendy Mamadou
Tiago Rodrigues Farias
Luka Merdović75′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom FK Mladost przyznał trzy.

Jedenastka Rudaru w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Drużyna gości w drugiej połowie także dokonała dwóch zmian.

Już w najbliższy wtorek zespół FK Mladost zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego rywalem będzie FK Podgorica. Tego samego dnia Sutjeski Niksic będzie przeciwnikiem jedenastki Rudaru w meczu, który odbędzie się w Nikšiciu.