Liga czarnogórska - 30. kolejka First League: Rudar Pljevlja - Grbalj Radanovici 3-0 (1-0)

20 kwietnia na Stadionie Pod Golubinjom w Pljevli odbył się mecz 30. kolejki czarnogórskiej First League pomiędzy drużynami Rudaru i Grbalju. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Rudaru 3-0. Starcie obejrzało 300 widzów.

30. kolejka Czarnogóra - First League
2019-04-20 16:30 | Stadion: Stadion Pod Golubinjom | Widzów: 300 | Arbiter: J. Kaludjerovic
J. Gogić 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 57 spotkań jedenastka Rudaru wygrała 25 razy i zanotowała 16 porażek oraz 16 remisów.

Od pierwszych minut drużyna Grbalju zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Rudaru była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Miloš Zečević wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rudaru, zdobywając bramkę w 28. minucie starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Rudaru.

W 63. minucie Petar Vukčević został zmieniony przez Miloša Perovicia. Między 70. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Rudaru: Marko Vuković, Miloš Zečević, Danilo Marković, na ich miejsce weszli: Ivan Racković, Taku Morinaga, Janko Gogić. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Stefana Đorđevicia, Predraga Kašcielana zajęli: Zdravko Dragićević, Ivan Mićunović.

Jedyną kartkę w meczu dostał Milija Golubović z drużyny gospodarzy. Była to 90. minuta pojedynku.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Rudaru, strzelając kolejnego gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik na 2-0 podwyższył Radomir Dalović. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rudaru w 90. minucie spotkania, gdy Janko Gogić zdobył trzecią bramkę. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Vladan Kordić
90′ Milija Golubović
Dejan Kotorac
Elom Nya-Vedji
Marko Merdović
 28′ Miloš Zečević
Ivan Mijušković
 90′ Radomir Dalović
Petar Vukčević
Marko Vuković
Ivan Vuković

Arbiter nie ukarał piłkarzy Grbalju żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

27 kwietnia drużyna Grbalju rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie FK Iskra Danilovgrad. Tego samego dnia Sutjeski Niksic będzie przeciwnikiem jedenastki Rudaru w meczu, który odbędzie się w Nikšiciu.