Liga czarnogórska - 30. kolejka First League: OFK Petrovac - Sutjeska Niksic 0-1 (0-0)

W pojedynku 30. kolejki czarnogórskiej First League, który rozegrany został 21 kwietnia, zespół Petrovaca przegrał z Sutjeską 0-1 (0-0). Mecz na Stadionie pod Malim brdom w Petrovac na Moru obejrzało 200 widzów.

30. kolejka Czarnogóra - First League
2019-04-21 16:30 | Stadion: Stadion pod Malim brdom | Widzów: 200 | Arbiter: M. Novovic
OFK Petrovac
Sutjeska Niksic
0
1
Zakaria Al Harash 75'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 46 starć zespół Sutjeskiej wygrał 23 razy i zanotował 11 porażek oraz 12 remisów.

Od pierwszych minut zespół Sutjeskiej zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Petrovaca była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Demir Kajević z Petrovaca. Była to 21. minuta starcia.

W 58. minucie w zespole Petrovaca doszło do zmiany. Halil Muharemović wszedł za Pjetera Ljuljđuraja. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Sava Mugoša, piłkarz Petrovaca.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Sutjeskiej w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 75. minucie wynik ustalił Zakaria Al Harash.

W 77. minucie za Kristijana Vulaja wszedł Benjamin Kacić. W 86. minucie Boris II został zmieniony przez Velizara Janketicia, co miało wzmocnić zespół Petrovaca. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Zakarię Al Harash na Milutina Osmajicia oraz Marka Czetkovicia na Bojana Božovicia. Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Petrovac: Sho Yamamocie w 89. minucie i Milošowi Kaleziciowi w piątej minucie doliczonego czasu meczu.

W tej samej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Luka Medigović osłabiając tym samym drużynę gospodarzy.

Stefan Cicmil
21′ Demir Kajević
Bojan Ciger
90′ Miloš Kalezić
Zakaria Al Harash  75′
89′ Sho Yamamoto
Božo Marković

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Petrovaca przyznał cztery żółte i jedną czerwoną.

Zespół Petrovaca w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

Już w najbliższą sobotę zespół Sutjeskiej zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego rywalem będzie Rudar Pljevlja. Tego samego dnia Mornar Bar będzie gościć zespół Petrovaca.