Liga czarnogórska - 30. kolejka First League: FK Podgorica - Grbalj Radanovici 2-0 (0-0)

25 czerwca na DG Arena odbył się mecz 30. kolejki czarnogórskiej First League pomiędzy drużynami FK Podgorica i Grbalju. Starcie zakończyło się zwycięstwem FK Podgorica 2-0. Pojedynek obejrzało 200 widzów.

N. Vujnović 49'

Od pierwszych minut zespół Grbalju zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny FK Podgorica była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę jedenastka Grbalju wyszła w zmienionym składzie, za Hristijana Denkovskiego wszedł Marko Burzanović.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Podgorica w 46. minucie spotkania, gdy Šaleta Kordić zdobył pierwszą bramkę. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół FK Podgorica, strzelając kolejnego gola. W 49. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Nikola Vujnović. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Grbalj: Jankowi Simoviciowi w 57. i Markowi Merdoviciowi w 65. minucie. W tej samej minucie za Vladana Kordicia wszedł Lee Joon Soo. Od 65 minuty boisko opuścili zawodnicy FK Podgorica: Nikola Vujnović, Šaleta Kordić, Luka Maraš, Jovan Nikolić, Anđelko Jovanović, na ich miejsce weszli: Ivan Bulatović, Keita Suzuki, Balša Sekulić, Nikola Tripković, Jovan Vujović. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Miloša Zečevicia, Radomira Dalovicia, Miomira Đuričkovicia zajęli: Dejan Perović, Đorđe Stešević, Miloš Milović.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Marko Merdović65′
 46′ Šaleta Kordić
Marko Vukcevic
Luka Maraš
Miloš Zečević
 49′ Nikola Vujnović
Radomir Dalović

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Grbalju przyznał dwie żółte.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.

Już w najbliższy wtorek zespół Grbalju rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Kom Podgorica. Tego samego dnia OFK Titograd Podgorica będzie gościć jedenastkę FK Podgorica.