Liga czarnogórska - 30. kolejka First League: Buducnost - FK Mladost 4-0 (2-0)

21 kwietnia na Stadionie Pod Goricom w Podgoricy odbył się pojedynek 30. kolejki czarnogórskiej First League pomiędzy drużynami Buducnostu i FK Mladost. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Buducnostu 4-0. Na stadionie zasiadło 1 000 widzów.

30. kolejka Czarnogóra - First League
2019-04-21 16:30 | Stadion: Stadion Pod Goricom | Widzów: 1000 | Arbiter: M. Milacic
D. Stoiljković 86'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 38 meczów zespół Buducnostu wygrał 22 razy i zanotował siedem porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Draško Bożović.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Miloš II z FK Mladost. Była to 18. minuta meczu.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Buducnostu, strzelając kolejnego gola. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Aleksandar Vujačić. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Buducnostu w 58. minucie spotkania, gdy Aleksandar Vujačić zdobył trzecią bramkę. W 59. minucie w zespole Buducnostu doszło do zmiany. Miloš Krkotić wszedł za Draška Bożovicia.

W tej samej minucie Zoran Petrović został zmieniony przez Miloša Brnovicia. W 69. minucie Vasilije Terzić został zmieniony przez Milivoje Raičevicia, a za Aleksandara Vujačicia wszedł na boisko Mihailo Perović, co miało wzmocnić jedenastkę Buducnostu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vojina Pavlovicia na Zaima Divanovicia w 80. minucie oraz Marka Milićkovicia na Balšę Sekulić w tej samej minucie. W 71. minucie kartką został ukarany Miloš Brnović, zawodnik gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Dušan Stoiljković wywołał eksplozję radości wśród kibiców Buducnostu, strzelając kolejnego gola w 86. minucie spotkania. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-0.

Miloš Radulović18′
 6′ Draško Bożović
Mendy Mamadou
 86′ Dušan Stoiljković
Marko Pavićević
 25′, 58′ Aleksandar Vujačić
Zoran Petrović

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom FK Mladost wręczył dwie żółte.

Już w najbliższą sobotę zespół FK Mladost rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jego rywalem będzie Zeta Golubovci. Tego samego dnia Lovcen Cetinje będzie gościć zespół Buducnostu.