Liga czarnogórska - 3. kolejka First League: FK Podgorica - Buducnost Podgorica 4-0 (3-0)

W starciu 3. kolejki czarnogórskiej First League, które rozegrane zostało 29 sierpnia, drużyna FK Podgorica wysoko wygrała z Buducnostem 4-0 (3-0). Pojedynek odbył się na DG Arena.

A. Sentoku 72'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Buducnostu wygrał aż cztery razy, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Šaleta Kordić wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Podgorica , strzelając gola w piątej minucie meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 10. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Milošowi Raičkoviciowi i Andrii Kaluđeroviciowi.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna FK Podgorica, zdobywając kolejną bramkę. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Anđelko Jovanović.

W 39. minucie sędzia pokazał kartkę Igorowi Ivanoviciowi, piłkarzowi gości.

W 42. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Šaleta Kordić z FK Podgorica.

Na drugą połowę zespół Buducnostu wyszedł w zmienionym składzie, za Dejana Zarubicę, Vladana Adżicia weszli Aleksandar Vujačić, Panagiotis Moraitis. W 56. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lukę Mirković z Buducnostu, a w 60. minucie Šaletę Kordić z drużyny przeciwnej.

W 64. minucie Luka Maraš zastąpił Darka Đajicia. W tej samej minucie Keita Suzuki został zmieniony przez Halila Muharemovicia, co miało wzmocnić jedenastkę FK Podgorica. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Miloša Raičkovicia na Vasilije Terzicia. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Anđelkowi Jovanoviciowi z FK Podgorica.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Podgorica w 72. minucie spotkania, gdy Arihiro Sentoku zdobył czwartą bramkę. Między 74. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy FK Podgorica: Andrija Kaluđerović, Šaleta Kordić, Anđelko Jovanović, na ich miejsce weszli: Jovan Vujović, Balša Sekulić, Nikola Tripković. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Luki Mirković, Nemani Sekulicia zajęli: Miomir Đuričković, Bogdan Milić.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom FK Podgorica: Stefanowi Marjanoviciowi w 85. i Balšy Sekulić w 88. minucie. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-0.

Vladan Adżić
 29′ 67′ Anđelko Jovanović
Anto Babić
10′ Andrija Kaluđerović
Igor Ćuković
85′ Stefan Marjanović
Luka Mirković56′
Jovan Nikolić
Nemanja Sekulić
 72′ Arihiro Sentoku
Draško Bożović
Keita Suzuki
Miloš Raičković10′
Marko Vukcevic
Dejan Zarubica
 5′, 42′ 60′ Šaleta Kordić
Ivan Bojović
Luka Maraš
Igor Ivanović39′

Piłkarze FK Podgorica dostali w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.

Obie drużyny będą miały 14-dniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 12 września drużyna Buducnostu rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie OFK Titograd Podgorica. Tego samego dnia FK Iskra Danilovgrad będzie gościć zespół FK Podgorica.