Liga czarnogórska - 3. kolejka First League: Buducnost Podgorica - Kom Podgorica 3-1 (1-0)

14 sierpnia na Stadionie Pod Goricom w Podgoricy odbyło się starcie 3. kolejki czarnogórskiej First League pomiędzy drużynami Buducnostu i Kom. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Buducnostu 3-1. Na stadionie stawiło się 600 widzów.

3. kolejka Czarnogóra - First League
2019-08-14 19:00 | Stadion: Stadion Pod Goricom | Widzów: 600 | Arbiter: M. Savović
V. Orlandić 70'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 spotkań zespół Buducnostu wygrał 17 razy i zanotował jedną porażkę oraz trzy remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Buducnostu w 10. minucie spotkania, gdy Mihailo Perović zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Buducnostu.

Drugą połowę zespół Buducnostu rozpoczął w zmienionym składzie, za Miloša Raičkovicia wszedł Luka Mirković.

Drużyna Kom ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 50. minucie wynik na 2-0 podwyższył Petar Grbić.

W 55. minucie Petar Grbić został zmieniony przez Dušana Stoiljkovicia. W tej samej minucie Bojan Golubović został zmieniony przez Arihira Sentoku, a za Savę Gardasević wszedł na boisko Matija Račić, co miało wzmocnić zespół Kom. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dušana Stoiljkovicia na Igora Ivanovicia.

Zawodnicy Kom odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Vuk Orlandić.

W 72. minucie sędzia pokazał kartkę Luce Mirkoviciowi, piłkarzowi Buducnostu. Na 11 minut przed zakończeniem meczu w drużynie Kom doszło do zmiany. Savo Gazivoda wszedł za Gorana Vujovicia.

Niedługo później Igor Ivanović wywołał eksplozję radości wśród kibiców Buducnostu, strzelając kolejnego gola w 85. minucie spotkania. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Andrija Kaluđerović
 50′ Petar Grbić
Sava Gardasević
 10′ Mihailo Perović
Goran Vujović

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Buducnostu pokazał jedną żółtą.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Kom rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Grbalj Radanovici. Tego samego dnia OFK Petrovac będzie przeciwnikiem jedenastki Buducnostu w meczu, który odbędzie się w Petrovac na Moru.