Liga czarnogórska - 29. kolejka First League: OFK Petrovac - Kom Podgorica 1-0 (0-0)

W starciu 29. kolejki czarnogórskiej First League, które rozegrane zostało 21 czerwca, drużyna Petrovaca wygrała z Komami 1-0 (0-0). Mecz na Stadionie pod Malim brdom w Petrovac na Moru obejrzało 180 widzów.

29. kolejka Czarnogóra - First League
2020-06-21 20:00 | Stadion: Stadion pod Malim brdom | Widzów: 180 | Arbiter: N. Vođević
OFK Petrovac
Kom Podgorica
1
0
Z. Mikijelj 73'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 28 spotkań drużyna Petrovaca wygrała 12 razy i zanotowała 11 porażek oraz pięć remisów.

Od pierwszych minut drużyna Kom zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Petrovaca była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 33. minucie Milivoje Raičević został zastąpiony przez Milovana Ilicia.

Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia przyznał żółtą kartkę Andrii Kaluđeroviciowi z Kom. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 46. minucie żółtą kartką został ukarany Miloš Milović, piłkarz Kom. W 54. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Miloš Milović osłabiając drużynę gości. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 46. minucie.

W 61. minucie Mirza Đurđević został zmieniony przez Stefana Savicia, co miało wzmocnić drużynę Petrovaca. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Savę Gardasević na Arihira Sentoku. W 67. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Bojanowi Goluboviciowi z zespołu gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Petrovaca w 73. minucie spotkania, gdy Zoran Mikijelj strzelił pierwszego gola. Między 76. a 88. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Marko Novović
 73′ Zoran Mikijelj
Vuk Orlandić
76′ Halil Muharemović