Liga czarnogórska - 29. kolejka First League: Grbalj Radanovici - Rudar Pljevlja 1-0 (0-0)

W pojedynku 29. kolejki czarnogórskiej First League, który rozegrany został 21 czerwca, zespół Grbalju wygrał z Rudarem 1-0 (0-0). Mecz na Stadionie Donja Sutvara w Radanovići obejrzało 200 widzów.

29. kolejka Czarnogóra - First League
2020-06-21 18:00 | Stadion: Stadion Donja Sutvara | Widzów: 200 | Arbiter: J. Kaludjerovic
Grbalj Radanovici
Rudar Pljevlja
1
0
R. Đalović 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 61 razy. Zespół Rudaru wygrał aż 27 razy, zremisował 17, a przegrał tylko 17.

Od pierwszych minut zespół Rudaru zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Grbalju była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Marko Đukanović osłabiając tym samym zespół Grbalju.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę drużyna Grbalju wyszła w zmienionym składzie, za Marka Burzanovicia, Hristijana Denkovskiego weszli Nemanja Kartal, Yevhen Kovalenko. Także w drużynie Rudaru w czasie przerwy zaszły zmiany, za Milivoje Mrdaka wszedł Berin Tahirović. W 48. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marka Vukcevica z Grbalju, a w 66. minucie Danila Markovicia z drużyny przeciwnej.

W 71. minucie za Đorđije Vukčevicia wszedł Dejan Perović. W 79. minucie w zespole Grbalju doszło do zmiany. Đorđe Stešević wszedł za Miomira Đuričkovicia.

Dopiero pod koniec meczu Radomir Dalović wywołał eksplozję radości wśród kibiców Grbalju, strzelając gola w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania meczu.

Ervin Helić
43′ Marko Đukanović
Ivan Racković
48′ Marko Vukcevic
Ermin Seratlić
Miloš Zečević
Milivoje Mrdak
 90′ Radomir Dalović
Tiago Rodrigues Farias

Zawodnicy Grbalju dostali w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Rudaru w drugiej połowie wymienił jednego gracza.

Już w najbliższy czwartek drużyna Rudaru rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie OFK Titograd Podgorica. Tego samego dnia FK Podgorica będzie gościć drużynę Grbalju.