Liga czarnogórska - 29. kolejka First League: FK Mladost - FK Iskra 2-1 (1-0)

21 czerwca na Stadionie FK Mladost w Podgoricy odbyło się starcie 29. kolejki czarnogórskiej First League pomiędzy drużynami FK Mladost i FK Iskra. Mecz zakończył się zwycięstwem FK Mladost 2-1. Spotkanie obejrzało 120 widzów.

29. kolejka Czarnogóra - First League
2020-06-21 20:00 | Stadion: Stadion FK Mladost | Widzów: 120 | Arbiter: S. Vujović
O. Obradović 52'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Drużyna FK Mladost wygrała aż 10 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko cztery.

Od pierwszych minut drużyna FK Iskra zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki FK Mladost była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 29. minucie kartką został ukarany Kohei Kato, piłkarz gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Admir Adrović wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Mladost, strzelając gola w 30. minucie pojedynku. Od 33. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FK Mladost.

W 51. minucie arbiter pokazał kartkę Amirowi Muzuroviciowi z FK Mladost. W 52. minucie Ognjen Peličić został zastąpiony przez Lukę Merdovicia. W tej samej minucie bramkę wyrównującą zdobył z rzutu karnego Ognjen Obradović.

W 57. minucie kartkę otrzymał Bogdan Mandić z drużyny gości. W 60. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Bogdan Milić, Milan Đurišić, Sho Yamamoto, a na ich miejsce weszli Driton Camaj, Bogdan Mandić, Miloš Lakić.

Zawodnicy FK Mladost odpowiedzieli strzeleniem gola. W 63. minucie wynik ustalił Ermin Alić.

Od 66. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Między 75. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy FK Mladost: Mendy Mamadou, Amir Muzurović, na ich miejsce weszli: Ajanah-Chinedu Chukwujekwu, Marko Milićković. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Milana Vukoticia, Zorana Petrovicia zajęli: Vladislav Rogošić, Ivan Vuković. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Srđan Blażić66′
 63′ Ermin Alić
Nikola Kumburović
45′ Balša Banović
Miloš Lakić
51′ Amir Muzurović
Milan Vukotić
90′ Miloš Brnović
Driton Camaj
 30′ 33′ Admir Adrović
Bogdan Mandić57′
35′ Mendy Mamadou
Zoran Petrović

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu sześć żółtych kartek, a ich przeciwnicy trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka FK Iskra w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.

Już w najbliższy czwartek drużyna FK Iskra rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Sutjeski Niksic. Tego samego dnia Rudar Pljevlja będzie gościć zespół FK Mladost.