Liga czarnogórska - 28. kolejka First League: Zeta Golubovci - Kom Podgorica 1-1 (1-1)

W pojedynku 28. kolejki czarnogórskiej First League, który rozegrany został 16 czerwca, zespół Zeta zremisował z Komami 1-1 (1-1). Mecz na Stadionie Trešnjica w Golubovci obejrzało 200 widzów.

28. kolejka Czarnogóra - First League
2020-06-16 20:00 | Stadion: Stadion Trešnjica | Widzów: 200 | Arbiter: M. Scepanovic
Zeta Golubovci
Kom Podgorica
1
1
E. Nya-Vedji 39'
N. Zvrko 26'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Zespół Zeta wygrał aż 11 razy, zremisował pięć, a przegrał tylko pięć.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania arbiter ukarał żółtą kartką Alphonse'a Soppo, piłkarza gospodarzy.

Nieoczekiwanie to zawodnicy Kom otworzyli wynik. W 26. minucie Nikola Zvrko dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 36. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Goranowi Milojce i Nikoli Đurković.

Piłkarze Zeta odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Elom Nya-Vedji.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 52. minucie czerwoną kartkę obejrzał Zoran Aković, tym samym drużyna gospodarzy musiała prawie całą drugą połowę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik. W 53. minucie w zespole Zeta doszło do zmiany. Petar Radulović wszedł za Matyję Lambulicia.

W 58. minucie Matija Račić został zmieniony przez Savę Gardasevicia. Od 60 minuty boisko opuścili piłkarze Zeta: Alex Yamoah, Stefan Vukčević, Ivan Vukčević, na ich miejsce weszli: Srđan Krstović, Armin Bošnjak, Lazar Lambulić. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nikoli Đurković, Andrii Kaluđerovicia, Arihira Sentoku zajęli: Nedjeljko Vlahović, Bojan Golubović, Petar Milić. Od 70. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Zvrko
52′ Zoran Aković
Miloš Radulović
36′ Goran Milojko
Nikola Đurković36′
 39′ Elom Nya-Vedji
Andrija Kaluđerović
9′ Alphonse Denis Soppo