Liga czarnogórska - 28. kolejka First League: Rudar Pljevlja - Buducnost Podgorica 0-4 (0-2)

16 czerwca na Stadionie Pod Golubinjom w Pljevli odbył się mecz 28. kolejki czarnogórskiej First League pomiędzy drużynami Rudaru i Buducnostu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Buducnostu 4-0. Starcie obejrzało 200 widzów.

28. kolejka Czarnogóra - First League
2020-06-16 20:00 | Stadion: Stadion Pod Golubinjom | Widzów: 200 | Arbiter: P. Radovanović
I. Ivanović 44'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 50 pojedynków drużyna Buducnostu wygrała 18 razy i zanotowała 17 porażek oraz 15 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Buducnostu w 17. minucie spotkania, gdy Dušan Stoiljković zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Drużyna Rudaru ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Panagiotis Moraitis. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem zdobytych bramek.

Niedługo później Igor Ivanović wywołał eksplozję radości wśród kibiców Buducnostu, strzelając kolejnego gola w 44. minucie starcia. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Drugą połowę drużyna Rudaru rozpoczęła w zmienionym składzie, za Janka Gogicia, Željka Tomaševicia weszli Milivoje Mrdak, Slobodan Perišić. W 56. minucie za Igora Ivanovicia wszedł Dejan Zarubica.

W 69. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Panagiotis Moraitis z Buducnostu. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-4.