Liga czarnogórska - 28. kolejka First League: FK Iskra Danilovgrad - Grbalj Radanovici 2-1 (1-0)

W meczu 28. kolejki czarnogórskiej First League, który rozegrany został 16 czerwca, zespół FK Iskra wygrał z Grbaljem 2-1 (1-0). Mecz na Stadionie Braća Velašević w Danilovgrad obejrzało 200 widzów.

28. kolejka Czarnogóra - First League
2020-06-16 20:00 | Stadion: Stadion Braća Velašević | Widzów: 200 | Arbiter: R. Pajović
V. Kordić 55'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 starć drużyna Grbalju wygrała siedem razy i tyle samo razy przegrywała. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W drugiej minucie Miloš Drinčić zastąpił Miloša Lakicia.

W 27. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Grbalju Nemanja Kartal. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FK Iskra.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Iskra w 51. minucie spotkania, gdy Driton Camaj strzelił drugiego gola.

Zawodnicy Grbalju szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Vladan Kordić.

Między 62. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy FK Iskra: Ivan Vuković, Vladislav Rogošić, Driton Camaj, Balša Boričić, na ich miejsce weszli: Bogdan Milić, Milan Đurišić, Zoran Petrović, Ognjen Obradović. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Hristijana Denkovskiego, Nemani Kartala, Miloša Zečevicia, Đorđije Vukčevicia zajęli: Yevhen Kovalenko, Marko Merdović, Dejan Perović, Đorđe Stešević. Zespołowi Grbalju zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki FK Iskra.

Vladan Kordić  55′
 51′ Driton Camaj
Marko Vukcevic
Ivan Vuković
Miloš Zečević
Sho Yamamoto
Radomir Dalović

Zespół gospodarzy wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Grbalju w drugiej połowie dokonała czterech zmian.

Już w najbliższą niedzielę jedenastka Grbalju rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Rudar Pljevlja. Tego samego dnia OFK Titograd Podgorica będzie gościć zespół FK Iskra.