Liga czarnogórska - 27. kolejka First League: Sutjeska Niksic - Grbalj Radanovici 4-1 (1-1)

12 czerwca na Stadionie Kraj Bistrice w Nikšiciu odbył się pojedynek 27. kolejki czarnogórskiej First League pomiędzy drużynami Sutjeskiej i Grbalju. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sutjeskiej 4-1. Spotkanie obejrzało 200 widzów.

27. kolejka Czarnogóra - First League
2020-06-12 18:00 | Stadion: Stadion Kraj Bistrice | Widzów: 200 | Arbiter: J. Kaludjerovic
N. Kartal 42'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 48 meczów drużyna Sutjeskiej wygrała 16 razy i zanotowała 11 porażek oraz 21 remisów.

Od pierwszych minut drużyna Grbalju zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Sutjeskiej była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Božo Marković wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sutjeskiej, zdobywając bramkę w 41. minucie meczu. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem strzelonych goli.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 42. minucie Nemanja Kartal wyrównał wynik meczu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę zespół Sutjeskiej wyszedł w zmienionym składzie, za Novicę Erakovicia wszedł Branislav Janković. W 61. minucie Dejan Perović zastąpił Radomira Dalovicia.

W 63. minucie w drużynie Sutjeskiej doszło do zmiany. Marko Vuković wszedł za Milutina Osmajicia.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 67. minucie na listę strzelców wpisał się Vladan Bubanja.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sutjeskiej w 70. minucie spotkania, gdy Božo Marković strzelił trzeciego gola. Jedyną kartkę w meczu arbiter przyznał Hristijanowi Denkovskiemu z Grbalju. Była to 72. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sutjeskiej w 73. minucie spotkania, gdy Marko Czetković zdobył z karnego czwartą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Między 75. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Grbalju: Miomir Đuričković, Vladan Kordić, Hristijan Denkovski, Marko Burzanović, na ich miejsce weszli: Miloš Zečević, Miloš Milović, Nikola Stanišić, Andrej Vraneš. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marka Vučicia, Boža Markovicia, Damira Kojaševicia zajęli: Nikola Janjić, Dušan Vuković, Stefan Nikolić. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-1.

Nemanja Kartal  42′
 67′ Vladan Bubanja
Đorđije Vukčević
 73′ (k.) Marko Czetković
Marko Vukcevic
 41′, 70′ Božo Marković
Dejan Perović

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Grbalju pokazał jedną żółtą.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.

Już w najbliższy wtorek jedenastka Sutjeskiej będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie OFK Titograd Podgorica. Tego samego dnia FK Iskra Danilovgrad będzie gościć zespół Grbalju.