Liga czarnogórska - 27. kolejka First League: FK Iskra - Buducnost 4-1 (0-0)

12 czerwca na Stadionie Braća Velašević w Danilovgrad odbył się pojedynek 27. kolejki czarnogórskiej First League pomiędzy drużynami FK Iskra i Buducnostu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FK Iskra 4-1. Na stadionie stawiło się 200 widzów.

27. kolejka Czarnogóra - First League
2020-06-12 20:30 | Stadion: Stadion Braća Velašević | Widzów: 200 | Arbiter: M. Boskovic
A. Vujačić 78'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Drużyna Buducnostu wygrała aż 13 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Nikoli Kumburoviciowi z FK Iskra. Była to siódma minuta starcia.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania kartkę obejrzał Milan Vukotić z jedenastki gospodarzy. Drugą połowę drużyna Buducnostu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Igora Ivanovicia wszedł Vasko Kalezić.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Iskra w 56. minucie spotkania, gdy Ivan Vuković zdobył pierwszą bramkę. W 64. minucie za Zorana Petrovicia wszedł Sho Yamamoto.

Jedenastka Buducnostu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 67. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Milan Vukotić.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Buducnostu doszło do zmiany. Aleksandar Vujačić wszedł za Miloša Vučicia. Między 74. a 78. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 78. minucie kontaktową bramkę dla zawodników Buducnostu zdobył Aleksandar Vujačić.

Między 80. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy FK Iskra: Driton Camaj, Milan Vukotić, Ivan Vuković, na ich miejsce weszli: Vladislav Rogošić, Balša Boričić, Bogdan Milić. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Vasilije Terzicia, Dušana Stoiljkovicia zajęli: Dejan Zarubica, Lazar Mijović.

Zespół FK Iskra nie dał rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W samej końcówce spotkania na listę strzelców wpisał się Luka Malešević.

W doliczonej drugiej minucie meczu kartką został ukarany Stefan Milić, piłkarz gości.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W tej samej minucie wynik na 4-1 podwyższył Balša Boričić.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-1.

Vladan Adżić
7′ Nikola Kumburović
Stefan Milić90′
 89′ Luka Malešević
Miloš Vučić
 67′ 46′ Milan Vukotić
Petar Vukčević
78′ Driton Camaj
Igor Ivanović
Zoran Petrović
Panagiotis Moraitis
 56′ Ivan Vuković
Dušan Stoiljković

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.

Już w najbliższy wtorek drużyna Buducnostu rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie Rudar Pljevlja. Tego samego dnia Grbalj Radanovici zagra z drużyną FK Iskra na jej terenie.