Liga czarnogórska - 26. kolejka First League: Zeta Golubovci - FK Podgorica 1-1 (0-0)

W meczu 26. kolejki czarnogórskiej First League, który rozegrany został 7 czerwca, zespół Zeta zremisował z FK Podgorica 1-1 (0-0). Mecz na Stadionie Trešnjica w Golubovci obejrzało 200 widzów.

26. kolejka Czarnogóra - First League
2020-06-07 20:00 | Stadion: Stadion Trešnjica | Widzów: 200 | Arbiter: N. Vođević
Zeta Golubovci
FK Podgorica
1
1
I. Vukčević 70'
B. Sekulić 59'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Zeta wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FK Podgorica: Anđelkowi Jovanoviciowi w 14. i Jovanowi Nikoliciowi w 18. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 51. minucie kartkę dostał Jovan Pajović z jedenastki gości.

Tymczasem piłkarze FK Podgorica nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 59. minucie bramkę zdobył Balša Sekulić.

W 62. minucie Matija Lambulić zastąpił Aleksa Yamoaha. W 65. minucie arbiter pokazał kartkę Nemani Sekuliciowi, zawodnikowi Zeta.

Piłkarze gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 70. minucie gola wyrównującego strzelił Ivan Vukčević.

Od 75 minuty boisko opuścili piłkarze FK Podgorica: Anđelko Jovanović, Balša Sekulić, Keita Suzuki, Matija Božanović, na ich miejsce weszli: Nikola Tripković, Luka Maraš, Nikola Čelebić, Jovan Vujović. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ivana Vukčevicia, Stefana Vukčevicia, Eloma Ni-Vedjego zajęli: Armin Bošnjak, Mijat Lambulić, Lazar Lambulić. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonym czasie gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Zeta: Lazarowi Lambuliciowi i Goranowi Milojce. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Bojan Aligrudić
65′ Nemanja Sekulić
Darko Đajić
Srđan Krstović
Radule Živković
90′ Goran Milojko
Balša Sekulić  59′
 70′ Ivan Vukčević
Nikola Vujnović

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Oba zespoły wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.

Już w najbliższy piątek jedenastka FK Podgorica zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie Kom Podgorica. Tego samego dnia OFK Titograd Podgorica będzie gościć zespół Zeta.