Liga czarnogórska - 25. kolejka First League: FK Mladost - Buducnost 1-3 (1-1)

W starciu 25. kolejki czarnogórskiej First League, które rozegrane zostało 3 czerwca, zespół FK Mladost przegrał z Buducnostem 1-3 (1-1). Mecz na Stadionie FK Mladost w Podgoricy obejrzało 120 widzów.

25. kolejka Czarnogóra - First League
2020-06-03 20:00 | Stadion: Stadion FK Mladost | Widzów: 120 | Arbiter: P. Radovanović
D. Zarubica 87'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 41 razy. Jedenastka Buducnostu wygrała aż 24 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko osiem.

Od pierwszych minut zespół Buducnostu zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki FK Mladost była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 24. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Buducnostu Periša Pešukić.

W 30. minucie arbiter pokazał kartkę Markowi Milićkoviciowi z zespołu gospodarzy.

Piłkarze gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 40. minucie gola wyrównującego strzelił Petar Grbić. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W ostatniej minucie pierwszej połowy sędzia ukarał kartką Lukę Mirkovicia, piłkarza gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 60. minucie arbiter pokazał kartkę Ognjenowi Peličiciowi, zawodnikowi FK Mladost. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Buducnostu doszło do zmiany. Dušan Stoiljković wszedł za Igora Ivanovicia.

W 68. minucie za Aldena Škrijelja wszedł Balša Banović. W tej samej minucie w drużynie FK Mladost doszło do zmiany. Ognjen Gašević wszedł za Ognjena Peličicia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Buducnostu w 69. minucie spotkania, gdy Draško Bożović zdobył drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

W 73. minucie kartkę dostał Bojan Roganović z FK Mladost.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Buducnostu, strzelając kolejnego gola. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu skutecznym uderzeniem popisał się Dejan Zarubica.

W 90. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Nikola Gluščević, Petar Mališić, Marko Matanović, a na ich miejsce weszli Ivan Novović, Admir Adrović, Luka Merdović. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-3.

Luka Mirković45′
60′ Ognjen Peličić
Periša Pešukić 24′ (samob.)
73′ Bojan Roganović
Draško Bożović  69′
Miloš Brnović
Petar Grbić  40′
30′ Marko Milićković